Smart Kid Belt

Podróże małe i duże. Podróżujesz? A może chcesz zacząć? To wątek dla Ciebie. Rozmawiamy o tanich lotach, dobrych walizkach, polecanych hotelach i schroniskach. Podziel się swoją opinią z nami!
RomanaŚ

Smart Kid Belt

Post autor: RomanaŚ »

Planując wyjazd urlopowy, na którym mam zamiar wynająć auto zastanawiam się jak zadbać o bezpieczeństwo mego 6-latka w tym aucie? Szukać wypożyczalni, która ma w ofercie również foteliki dla dzieci czy też zakupić Smart Kid Belt? Co się u Was bardziej sprawdza podczas takich wyjazdów?
Pawełł

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Pawełł »

Gdy podróżowaliśmy z małym dzieckiem to wówczas jeździliśmy z własnym fotelikiem. Gdy dziecko podrosło to zawsze szukałem wypożyczalni, która gwarantował również wypożyczanie fotelika. Nie wiedziałem, że są jakieś alternatywy. Możecie coś więcej o tym rozwiązaniu napisać?
Magaś90

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Magaś90 »

Pawełł pisze: ↑24 cze 2021, 20:44 Gdy podróżowaliśmy z małym dzieckiem to wówczas jeździliśmy z własnym fotelikiem. Gdy dziecko podrosło to zawsze szukałem wypożyczalni, która gwarantował również wypożyczanie fotelika. Nie wiedziałem, że są jakieś alternatywy. Możecie coś więcej o tym rozwiązaniu napisać?
My też podróżowaliśmy z małym dzieckiem zawsze z własnym fotelikiem. Właściwie bez niego sobie nie wyobrażam - nawet zwykłe przemieszczanie się po mieście!
Miłoszewski

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Miłoszewski »

Pawełł pisze: ↑24 cze 2021, 20:44 Gdy podróżowaliśmy z małym dzieckiem to wówczas jeździliśmy z własnym fotelikiem. Gdy dziecko podrosło to zawsze szukałem wypożyczalni, która gwarantował również wypożyczanie fotelika. Nie wiedziałem, że są jakieś alternatywy. Możecie coś więcej o tym rozwiązaniu napisać?
Możesz zobaczyć na stronie producenta. Sporo materiału. Całkiem fajne rozwiązanie. To taki adapter, który zmienia górne mocowanie pasa na bardziej pasujace dla dziecka. I od razu na pytanie: czy to bezpieczne? Odpowiadam - tak. Zobacz tutaj: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm.
Kuraś

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Kuraś »

Miłoszewski pisze: ↑27 cze 2021, 21:47
Pawełł pisze: ↑24 cze 2021, 20:44 Gdy podróżowaliśmy z małym dzieckiem to wówczas jeździliśmy z własnym fotelikiem. Gdy dziecko podrosło to zawsze szukałem wypożyczalni, która gwarantował również wypożyczanie fotelika. Nie wiedziałem, że są jakieś alternatywy. Możecie coś więcej o tym rozwiązaniu napisać?
Możesz zobaczyć na stronie producenta. Sporo materiału. Całkiem fajne rozwiązanie. To taki adapter, który zmienia górne mocowanie pasa na bardziej pasujace dla dziecka. I od razu na pytanie: czy to bezpieczne? Odpowiadam - tak. Zobacz tutaj: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm.
Fajny ten test z linku. Interesujące wyniki. Prawdę powiedziawszy robi to spore wrażenie. No bo kto by przypuszczał, że takie rozwiązanie jak Smart Kid Belt wypadnie tak ciekawie. Oba rozwiązania, i pas, i foteliki, spełniają normy. Każdy trochę na innym poziomie. Niektóre testy lepiej wypadają dla fotelików, inne dla pasa. Ciekawe, jak różna konstrukcja pozwala uzyskac odpowiednie bezpieczeństwo.
Kużniak

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Kużniak »

Małe niepozorne urządzenie, a taka wilka konkurencja do producentów fotelików. Podoba mi się, że wszystkie dane podawane przez producenta są jasne i czytelne dzięki czemu pozyskali nowego klienta. W użytkowaniu SKB jest bardzo proste, a najważniejszy aspekt jakim jest bezpieczeństwo i komfort podróży spełnione.
żarówka

Re: Smart Kid Belt

Post autor: żarówka »

Kużniak pisze: ↑29 lip 2021, 20:44 Małe niepozorne urządzenie, a taka wilka konkurencja do producentów fotelików. Podoba mi się, że wszystkie dane podawane przez producenta są jasne i czytelne dzięki czemu pozyskali nowego klienta. W użytkowaniu SKB jest bardzo proste, a najważniejszy aspekt jakim jest bezpieczeństwo i komfort podróży spełnione.
bardzo dobrze powiedziane. swego czasu sporo krytyki na nich spadlo ale patrzac na testy mysle ze byl to atak konkurencji ktorej poprostu spadla sprzedaz fotekikow. pasy posiadamy i chwalimy
Małgoś

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Małgoś »

żarówka pisze: ↑01 sie 2021, 18:36
Kużniak pisze: ↑29 lip 2021, 20:44 Małe niepozorne urządzenie, a taka wilka konkurencja do producentów fotelików. Podoba mi się, że wszystkie dane podawane przez producenta są jasne i czytelne dzięki czemu pozyskali nowego klienta. W użytkowaniu SKB jest bardzo proste, a najważniejszy aspekt jakim jest bezpieczeństwo i komfort podróży spełnione.
bardzo dobrze powiedziane. swego czasu sporo krytyki na nich spadlo ale patrzac na testy mysle ze byl to atak konkurencji ktorej poprostu spadla sprzedaz fotekikow. pasy posiadamy i chwalimy
We wszystkich testach, które są dostępne w sieci wypadają bardzo dobrze więc i ja na tegoroczny wyjazd postanowiłam się w to urządzenie zaopatrzyć dla swojego dziecka. Kupiłam nawet swej siostrze gdyż korzystna była opcja duo pack, a jej też się ta alternatywa fotelików przyda dla córki.
Bączyk

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Bączyk »

Małgoś pisze: ↑02 sie 2021, 20:48
żarówka pisze: ↑01 sie 2021, 18:36
Kużniak pisze: ↑29 lip 2021, 20:44 Małe niepozorne urządzenie, a taka wilka konkurencja do producentów fotelików. Podoba mi się, że wszystkie dane podawane przez producenta są jasne i czytelne dzięki czemu pozyskali nowego klienta. W użytkowaniu SKB jest bardzo proste, a najważniejszy aspekt jakim jest bezpieczeństwo i komfort podróży spełnione.
bardzo dobrze powiedziane. swego czasu sporo krytyki na nich spadlo ale patrzac na testy mysle ze byl to atak konkurencji ktorej poprostu spadla sprzedaz fotekikow. pasy posiadamy i chwalimy
We wszystkich testach, które są dostępne w sieci wypadają bardzo dobrze więc i ja na tegoroczny wyjazd postanowiłam się w to urządzenie zaopatrzyć dla swojego dziecka. Kupiłam nawet swej siostrze gdyż korzystna była opcja duo pack, a jej też się ta alternatywa fotelików przyda dla córki.
Ten jest fajny: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm. Test znaczy się :) Całkiem fajnie podeszli do tematu. Sprawdzili wszystko zgodnie z najnowszą wersją testu i do tego porównali wyniki z innymi fotelikami, które były testowane w ten sam sposób. Dobrze jest tak porównać produkt na takich samych zasadach.
Pawełł

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Pawełł »

Bączyk pisze: ↑19 sie 2021, 12:17
Małgoś pisze: ↑02 sie 2021, 20:48
żarówka pisze: ↑01 sie 2021, 18:36

bardzo dobrze powiedziane. swego czasu sporo krytyki na nich spadlo ale patrzac na testy mysle ze byl to atak konkurencji ktorej poprostu spadla sprzedaz fotekikow. pasy posiadamy i chwalimy
We wszystkich testach, które są dostępne w sieci wypadają bardzo dobrze więc i ja na tegoroczny wyjazd postanowiłam się w to urządzenie zaopatrzyć dla swojego dziecka. Kupiłam nawet swej siostrze gdyż korzystna była opcja duo pack, a jej też się ta alternatywa fotelików przyda dla córki.
Ten jest fajny: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm. Test znaczy się :) Całkiem fajnie podeszli do tematu. Sprawdzili wszystko zgodnie z najnowszą wersją testu i do tego porównali wyniki z innymi fotelikami, które były testowane w ten sam sposób. Dobrze jest tak porównać produkt na takich samych zasadach.
Ale fajny test. Chyba nigdzie nie widziałem testu, gdzie porównywano kilka fotelików ze sobą. Dla klienta to super sprawa. I do tego tu jeszcze porównali z Smart Kid belt. Fajne. Wyniki interesujące.
Bunia

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Bunia »

Bardzo interesująca dyskusja, a testy warte uwagi gdyż przekonują, że warto zwrócić uwagę na to urządzenie. Sama się o tym przekonałam i kupiłam by mieć alternatywę do fotelika w aucie mojej may gdyż nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebny, a bezpieczeństwo dziecka zawsze powinno być priorytetowe.
Bączyk

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Bączyk »

Bunia pisze: ↑05 paź 2021, 22:05 Bardzo interesująca dyskusja, a testy warte uwagi gdyż przekonują, że warto zwrócić uwagę na to urządzenie. Sama się o tym przekonałam i kupiłam by mieć alternatywę do fotelika w aucie mojej may gdyż nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebny, a bezpieczeństwo dziecka zawsze powinno być priorytetowe.
Miło było pomóc. Test sporo daje. Szczególnie taki jak ten, gdzie masz porównanie różnych produktów. Widząc wyniki testu zawsze samodzielnie możesz oszacować co jest istotne.Do mnie to przemawia. Niestety mało fotelików pokazuje swoje testy by można było to porównać.
Mahoń

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Mahoń »

Bączyk pisze: ↑07 paź 2021, 15:46
Bunia pisze: ↑05 paź 2021, 22:05 Bardzo interesująca dyskusja, a testy warte uwagi gdyż przekonują, że warto zwrócić uwagę na to urządzenie. Sama się o tym przekonałam i kupiłam by mieć alternatywę do fotelika w aucie mojej may gdyż nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebny, a bezpieczeństwo dziecka zawsze powinno być priorytetowe.
Miło było pomóc. Test sporo daje. Szczególnie taki jak ten, gdzie masz porównanie różnych produktów. Widząc wyniki testu zawsze samodzielnie możesz oszacować co jest istotne.Do mnie to przemawia. Niestety mało fotelików pokazuje swoje testy by można było to porównać.
Porównania to dobra rzecz. Pozwalają lepiej spojrzeć na to, co mamy w testach. Lepiej porównać. I wybrać rozwiązanie które jest po prostu lepsze.
Bączyk

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Bączyk »

Szkoda, ze firmy tak rzadko pokazują swoje wyniki z testów. Łatwiej by to było porównywać. A ciężko trafić na takie wyniki. Czy to z samych testów czy właśnie z takich porównawczych. Samo napisanie ze jest ok to trochę za mało. Wyniki, wyniki, wyniki :) To najważniejsze by zdecydować świadomie.
mietek09

Re: Smart Kid Belt

Post autor: mietek09 »

Coś tam słyszałem o tych pasach, ale nie wiem - mnie jakoś nie przekonuje takie rozwiązanie. A co z odpowiednią podporą dla dziecka, zapewnienie ochrony kręgosłupa? Ja myślę, że taki fotelik, jak MaxSpace Comfort System + https://avionaut.com/pl/foteliki/aviona ... PinkMax.05 to będzie naprawdę dobry wybór. Poczytajcie troszkę na jego temat, ja nie chcę robić reklamy, bo to nie chodzi... Liczy się dobro dziecka.
Luizoo

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Luizoo »

Nasze doświadczenie z Smart Kid Belt przerosło nasze oczekiwania. To nie tylko wygodniejsza opcja niż tradycyjny fotelik, ale także pewność, że nasze dzieci podróżują bezpiecznie i komfortowo
ODPOWIEDZ