Dom seniora

Dobre rady na każdy temat. Rozmawiamy o swoich wątpliwościach, kłopotach i szukamy rozwiązań.
Pracuś

Dom seniora

Post autor: Pracuś »

Bliska mi osoba jest w stanie, w którym wymaga całodobowej opieki. Jest w stanie leżącym i potrzebuje rehabilitacji usprawniającej. Z tego powodu szukam odpowiedniej palcówki, gdzie zajmują się takimi osobami. Jesteśmy z Inowroclawia , więc myślałam o Domu Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu , ale nie wiem czy warto udać się tam ze starszą osobą. Co myślicie?
Matełuusz

Re: Dom seniora

Post autor: Matełuusz »

W Nowym Dworze Mazowieckim jest świetny dom opieki "Dom Rodzinny". Jest to konkretnie zakład opiekuńczo-leczniczy z oddziałem paliatywnym, więc nawet bardzo schorowane osoby mogą tam przebywać. Mają tam wykwalifikowany personel.
Awatar użytkownika
aniela55
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:41

Re: Dom seniora

Post autor: aniela55 »

Rozumiem, sami byliśmy w podobnej sytuacji. Nasza babcia po tym jak połamała się, gdy padła ze schodów, to też wymagała całodobowej opieki. Taka ma zapewnioną w domu seniora, a dokładniej w Domu Pogodnej Jesieni w Jadwininie https://www.jadwinin.pl/dom-opieki-jadwinin. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ich ofertę, posiadają kompetentnych opiekunów, babcia ma tam odpowiednią opiekę, cenowo się opłaca, polecam.
Paweł

Re: Dom seniora

Post autor: Paweł »

Ja długo opiekowałem się babcią sam. Zakupiłem nawet niezbędny sprzęt jak schodołaz, o którym więcej możecie sobie przeczytać w artykule https://www.x-reh.pl/schodolaz-kroczacy ... jsze-cechy. Myślę, że wielu z was się przyda ta wiedza, jednak niedawno dostałem możliwość awansu i większość czasu spędzam na pracy. Znalazłem dla babci opiekunkę, która z nią zostaje pod moją nieobecność, ponieważ nie mam zaufania do domów seniora i chcę, aby miała najlepsze warunki życia, jakie jestem jej w stanie zapewnić.
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 115
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:05

Re: Dom seniora

Post autor: Arnie »

Szukałam czegoś w mojej okolicy i nie jest tego aż tak dużo. Też ciężko jest z miejscami, wiele takich ośrodków już jest przepełniona. Dużo osób dlatego też decyduje się na zaopiekowania się osobą starszą na własną rękę, jest to duże wyzwanie, no ale trzeba czasem przestawić trochę swoje życie dla dobra swoich bliskich. Jeżeli będziecie się na to decydować to sklep internetowy https://esklep.brandvital.eu/ na pewno wam się przyda do opieki nad takimi osobami.
Awatar użytkownika
dzer
Posty: 73
Rejestracja: 18 mar 2020, 19:33

Re: Dom seniora

Post autor: dzer »

Mamy taką sama sytuację, nie mieliśmy innej opcji, tylko wybrać jakiś dobry dom seniora z odpowiednią, kompetentna opieką. Nasz wybór padł na dom seniora Modrzew w Morągu https://www.domopiekimodrzew.pl/oferta. Babcia czuje się tam bardzo dobrze, ma całodobową opiekę, bardzo dobre wyżywienie (a babcia jest łasuchem, wiec to o czymś świadczy ;) ). Jesteśmy zadowoleni z jakości ich usług oraz cen, polecam ich serdecznie.
fittąta

Re: Dom seniora

Post autor: fittąta »

jesli zajmujecie się seniorami to może przyda wam się info, że w doz jest akcja da seniorów i jest zniżka na leki 20%, trzeba je kupić do 12:00, moja mama się dzięki temu zmotywowała do zakupów w tych godzinach
śarna

Re: Dom seniora

Post autor: śarna »

A możesz powiedzieć jakich seniorów dotyczy ta promocja? Zastanawiam się, czy moi rodzice się załapią na zniżkę 20% czy tylko dziadkowie :)
Awatar użytkownika
krwinka
Posty: 67
Rejestracja: 03 lut 2020, 17:12

Re: Dom seniora

Post autor: krwinka »

Opieka nad takimi osobami to bardzo wymagające cierpliwości zajęcie. Tym bardziej musimy się zastanowić, na jaką opcję się zdecydujemy. Tutaj http://podtopolami.eu możecie znaleźć świetnych opiekunów. Niekiedy opieka indywidualna jest najlepszą opcją.

instalacja co z zaworem czterodrożnym
fittąta

Re: Dom seniora

Post autor: fittąta »

śarna pisze: ↑01 gru 2020, 1:25 A możesz powiedzieć jakich seniorów dotyczy ta promocja? Zastanawiam się, czy moi rodzice się załapią na zniżkę 20% czy tylko dziadkowie :)
ta promka w DOZ obowiązuje osoby 60+ tylko trzeba pamietać o tych godzinach. Dobrze, że są takie akcje dla seniorów, wiadomo, że to oni najwięcej na leki wydają
ODPOWIEDZ