Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Jakie studia wybrać? Czy warto inwestować w szkolenia i kursy? Jaki kurs języka obcego wybrać? To wątek poświęcony edukacji.
żaneta933

Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: żaneta933 »

Powiem Wam, że obecnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej i jednocześnie najlepszej szkoły dla mojego syna w Warszawie. W prawdzie do podstawówki idzie dopiero za rok, ale już rozglądam się za konkretnymi propozycjami. Zależy mi na szkole, gdzie przywiązuje się dużą wagę do nauki języków obcych.
Awatar użytkownika
emiliano920
Posty: 94
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:33

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: emiliano920 »

Powiem Wam, że mamy to szczęście, że w Warszawie jest bardzo duży wybór szkół dla dzieciaków. Myślę, że Twoje oczekiwania może spełnić Te Vizja na Ochocie. Bezpośrednio u nich też od razu poznasz całą ofertę, która Cię interesuje.
małgośka422

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: małgośka422 »

Ogólnie mamy to szczęście, że w Warszawie jest bardzo duży wybór różnych szkół dla dzieciaków, no ale też dzieciaków jest bardzo dużo. Myślę, że Twoje oczekiwania może spełnić Te Vizja na Ochocie. Bezpośrednio u nich też od razu dowiesz się, w jaki sposób wygląda cały proces rekrutacji.
andżelika

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: andżelika »

Dokładnie mogę zgodzić się z tym, że wspomniana Te Vizja bardzo dobrze przykłada się do nauki języka angielskiego, a nauczyciele są tacy, że bez problemu każdy rodzic jest w stanie dogadać się i porozmawiać o postępach w nauce swojego dziecka.
grażka432

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: grażka432 »

My zdecydowaliśmy się na prywatną szkołę, ponieważ tam zaangażowanie w rozwój dziecka jest dużo większe i nauczyciele dużo bardziej przykładają się do swojej pracy. Wiem, co mówię, ponieważ mam porównanie ze szkołą podstawową państwową.
wikuś

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: wikuś »

My zdecydowaliśmy się na szkołe Te Vizja w Warszawie i jesteśmy zadowoleni. Córka zdecydowanie odżyła w nowej szkole. Ma koleżanki i lepiej się uczy. W państwowej szkole miała ogromne problemy z angielskim w Te Vizji idzie jej świetnie.
aluśka

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: aluśka »

My posłaliśmy dzieciaki do szkoły prywatnej Te Vizja na Wawrze Była to najlepsza decyzja dotycząca edukacji naszych dzieci. Poziom nauczania jest tam wysoki, ale dzieciaki sobie z nim radzą.
żabkowa

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: żabkowa »

Wóbór szkoły dla dziecka to chyba najtrudniejsza decyzja jaką muszą podjąć rodzicę. Pamiętam jak jak się męczyłam z wyborem przedszkola i podstawowki dla dziecka. Ostatecznie wybraliśmy Te Vizje i nie żałujemy. To najlepsza szkoła prywatna w Gdańsku
kinguś

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: kinguś »

Dobry wybór. Myślę, że będziecie zadowoleni z tej szkoły. też ją wybraliśmy dla naszego dziecka. Te Vizja ma świetny program nauczania w rozszerzeniu i profesjonalne grono nauczycieli.
mczayś

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: mczayś »

Dziecko wybiera się teraz do szkoły podstawowej. Mieszkamy na Ochocie, więc ze wszystkich najbliższych szkół wybrała dla dziecka Te Vizję, z tego względu, że posiadają ofertę edukacyjną oraz program nauczania, który wyróżnia się na tle innych szkół. Ponadto to przecież szkoła dwujęzyczna!
żan

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: żan »

No świetną szkołą jest Te Vizja, dlatego oferta edukacyjna na pewno będzie dobra bezpośrednio dla Was. Co ich wyróżnia? Przede wszystkim to, że realizowany jest program rozszerzony innych przedmiotów, jak i języka angielskiego oraz można korzystać z interesujących zajęć dodatkowych oraz sportowych.
jowita_Ż

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: jowita_Ż »

A znasz https://www.szkolapromyk.szczecin.pl/ ? Albo inne podobne szkoły? Sprawdź czy to nie byłaby dobra opcja dla twoich dzieci. Szkoła Promyk w Szczecinie to placówka niepubliczna, bardzo dbają o dzieciaki i o to, aby nauka była dla nich ciekawa i rozwijająca, a nie kojarzyła się tylko z uczeniem się na pamięć.
żużi00

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: żużi00 »

Koniecznie powinniście sprawdzić całą możliwą ofertę, aby jak najlepiej wybrać, no i aby zmienić szkołę na lepszą. Jeśli szukasz czegoś w Warszawie to ja polecam Te Vizję. W ofercie mają przedszkole, szkołę podstawową, liceum ogólnokształcące i liceum z maturą zagraniczną. Realizując tym samym program IB w liceum.
Awatar użytkownika
Luizka56
Posty: 49
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:56

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: Luizka56 »

Jeśli chodzi o przedszkole czy zerówkę, to tutaj z całego serducha mogę polecić prywatne przedszkole dwujęzyczne Tequestę - placówka jest bardzo nowoczesna, maluchy uczą się w niewielkich grupkach, mogą skorzystać z pomocy logopedy czy psychologa. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona :)
żłom

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: żłom »

Jeśli chodzi o księgarnię i podręczniki szkolne to mogę polecić to miejsce https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html. Można załapać się na spore zniżki, więc dlatego Wam polecam, bo naprawdę warto tam zajrzeć.
Awatar użytkownika
placzmalyplacz
Posty: 61
Rejestracja: 14 wrz 2019, 21:51

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: placzmalyplacz »

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie to szkoła którą wybrałbym w Warszawie. Szkoła ma świetne opinie i cieszy się jednym z wyższych poziomów nauczania. Bardzo wysoko plasuje się również jeśli chodzi o naukę języków obcych, to wszystko dzięki dużej ilości elementów dwujęzycznych.
bejbuś322

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: bejbuś322 »

Akurat moje dziecko uczy się języka angielskiego w szkole, w programie rozszerzonym, ponieważ wybraliśmy Te Vizję, która ma program rozszerzony razem z nauką angielskiego. To prywatna szkoła, która posiada odpowiednie grono pedagogiczne oraz przykładają się do edukacji każdego dziecka.
dżesi3212

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: dżesi3212 »

Zastanowię się nad tą Te Vizją, bo powiem Wam, że to fantastyczna opcja, no i nie ukrywam, że zależy mi na tym, aby dziecko w odpowiedni sposób rozpoczęło swoją drogę edukacyjną.
maniuś93

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: maniuś93 »

Wybieramy się w tym roku do szkoły podstawowej. Mieszkamy na Ochocie, więc ze wszystkich najbliższych szkół wybrała dla dziecka Te Vizję, z tego względu, że posiadają ofertę edukacyjną oraz program nauczania, który wyróżnia się na tle innych szkół. Ponadto prowadzą szkołę dwujęzyczną, co pozwoli na naukę języka angielskiego.
oliwiuś

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: oliwiuś »

Moje dziecko jest myślami nad wyborem szkoły zawodowej , ale przed nią jest jeszcze egzamin dojrzałości w tym roku szkolnym. Zdecydowałam że zamówię mu " Vademecum. Matura 2019. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony Outlet" z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-jezyk-polski-2021 . Ważnym uzupełnieniem jest indeks pojęć. W tekście wskazano też za pomocą oznaczeń graficznych lektury i zagadnienia, które w ostatnich latach pojawiły się na maturze, oraz dołączono oryginalny arkusz maturalny.
tomuś0033

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: tomuś0033 »

To z kolei ja uważam, że warto zapoznać się z ofertą prywatnej szkoły Te Vizja. To absolutnie najlepsza szkoła prywatna w Warszawie. Mają tam świetnych nauczycieli, wysoki poziom nauczania i sporo zajęć dodatkowych. My chcemy zapisać tam dzieciaki od przyszłego roku.
Lućka

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: Lućka »

Ja jestem zwolenniczką szkoły powszechnej, takiej do której chodzą okoliczne dzieci.Dziecko rozwija się nie tylko w szkole więc dobrze jak zna swoje koleżanki kolegów. Pierwszy dzień w szkole to wielkie przeżycia dla dzieci jak i dla rodziców. Jak powinna wyglądać wyprawka dla pierwszaka ? Ja tez nie bardzo się orientowałam - https://www.jamama.pl/dziecko/uczen/wyp ... sisty-183/ , na tym blogu znalazłam w zasadzie odpowiedzi na wszystkie pytania.
Lupiś

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: Lupiś »

Tequesta? To najlepsze przedszkole na Mokotowie. Dzięki niej moje dziecko bezbłędnie zdało egzamin do wymarzonej podstawówki. Polecam wszystkim niezdecydowanym rodzicom, którym zależy na efektywnym rozwoju dziecka oraz bezpieczeństwie. Maluchy uczą się tutaj w kameralnych grupkach, dodatkowo placówka jest regularnie dezynfekowana.
AnetaJaś

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: AnetaJaś »

Wybór szkoły dla naszego dziecka to bardzo ważna decyzja jak nie najważniejsza. Na ten temat zostało już wiele napisane jednak zawsze podejście zmienia się w kontekście tego jaką szkołę wybrać. Dużo będzie tutaj zależało od naszej lokalizacji bo nie wszędzie znajdziemy placówki oferujące odpowiedni poziom nauczania. Najlepiej pod tym względem wypadają większe miasta dlatego sugeruję się do jednego przeprowadzić jeśli chcemy mieć dziecko. To znacznie ułatwi sprawy logistyczne w przyszłości. Z drugiej strony, my jako rodzice także musimy tworzyć odpowiednie warunki. Nie ma co ukrywać ale nauka czytania może być dość często sporym wyzwaniem. Najważniejsze jest aby obesrwować nasze dziecko by odkryć ten moment gdy zacznie go fascynować ta umiejętność. O tym jakie pomysły najlepiej się sprawdzają znajdziecie informacje tutaj - http://czytamsobie.pl/jak-nauczyc-dziecko-czytac Oczywiście ważna jest systematyczność naszych działań. Warto jest łączyć zabawę z nauką bo to daje najlepsze rezultaty.
łotysz

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: łotysz »

Jak chcesz teraz również zamawiac podręczniki to polecam Ci się zainteresowac stroną jaką jest https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html Znajdziesz tutaj bardzo ciekawe oferty odnośnie ksiażek szkolnych i nie tylko. Warto będzie się rozejrzec za poszczególnymi tytułami.
Iśa

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: Iśa »

Jeśli chodzi o żłobek, przedszkole czy zerówkę, to tutaj osobiście mogę wam polecić prywatne przedszkole językowe Tequestę. Moja córka chodzi do grupy 6-latków (zerówka Żyrafki), którymi opiekuje się p. Grażyna i Mr. Olly - super nauczyciele, prowadza ciekawe zajęcia, dzięki czemu maluchy z uśmiechem na ustach maszerują na lekcje :)
Manniał

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: Manniał »

Ostatnio wybraliśmy prywatne przedszkole http://teczowaprzygoda.pl/oferta/ , dlatego w przypadku szkoły będzie to samo! Z kolei, jeśli chodzi o niepubliczne przedszkole Tęczowa Przygoda to nasze dziecko może tam liczyć na znakomitą kadre. Kolejny plus to wysoki poziom materiałów dydaktycznych, szkolacych nasze dziecko od najmlodszych lat!
kamiś44

Re: Jaką szkołę dla dziecka wybrać?

Post autor: kamiś44 »

Hej, mój synek od września pójdzie do przedszkola. I nie wiedziałam jakie będzie dla niego odpowiednie. Czy przedszkole prywatne czy państwowe. Znalazłam idealny blog http://rodzickontradziecko.pl/ w którym wszystko jest idealnie wyjaśnione. I to dzięki niemu wiem gdzie moje dziecko będzie uczęszczało do przedszkola. Polecam, przeczytajcie.
ODPOWIEDZ