Ciąża

Nie masz pomysłu, gdzie przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Wioletta_86
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2021, 7:45

Ciąża

Post autor: Wioletta_86 »

Mam pytanie do kobiet, które są w ciąży, albo niedawno rodziły. Dajcie znać, do którego miesiąca ciąży byłyście aktywne zawodowo? Niedawno dowiedziałam się, że planowo w czerwcu zostanę mamą i nie ukrywam, że chciałabym pracować jak najdłużej, jeśli tylko zdrowie mi na to pozwoli. Na pewno muszę uzupełnić swoją garderobę w ubrania oversizowe, a na sam koniec na pewno jakieś klasyczne sukienki ciążowe, bo w końcu maj i czerwiec powinien być już ciepły.
Awatar użytkownika
frankas
Posty: 31
Rejestracja: 27 lis 2019, 15:58

Re: Ciąża

Post autor: frankas »

U mnie ciąża była trudna, miałam zatrucie ciążowe, strasznie puchłam, więc w 6 miesiącu już nie byłam w stanie pracować i byłam na zwolnieniu. Jedyna pociecha w tym, że miałam świetnego lekarza ginekologa-położnika, który mnie prowadził. Chodziłam (i wciąż chodzę, ale już nie z ciażą) do ginekologa-położnika Antoniego Kubiaka z Kubiak Clinic w Koninie. To bardzo dobry specjalista, ma doświadczenie, jest profesjonalny, sympatyczny. Miałam wykonane wszystkie potrzebne badania, badania prenatalne, usg genetyczne w pierwszym trymestrze ciąży, badanie w kierunku wad rozwojowych i objawów wad genetycznych ze skriningowym badaniem serca płodu i wiele innych, szczerze polecam.
Awatar użytkownika
papier
Posty: 81
Rejestracja: 06 paź 2019, 0:31

Re: Ciąża

Post autor: papier »

Jeśli dobrze się czujesz, lekarz nie widzi przeciwskazań to możesz pracować. Tylko pamiętaj o regularnych badaniach i wizytach kontrolnych. Od 10 tygodnia ciąży można zrobić test nipt warszawa. Jest to nieinwazyjne badanie prenatalne do którego wykonania wystarczy próbka krwi matki pobrana w placówce medycznej a nawet w domu.
ODPOWIEDZ