recykling

Nie masz pomysłu, gdzie przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
stan.pio
Posty: 10
Rejestracja: 02 gru 2019, 12:16

recykling

Post autor: stan.pio »

Przejmujecie się recyklingiem? Ja on lat kolekcjonowałem stare gazety, tak jak mój ojciec, ale jakieś pół roku temu zauważyłem, że to nie ma sensu, to tylko zbiór makulatury, który zagradza mój strych, więc razem z żoną postanowiliśmy oddać je wszystkie do skupu r.r metall https://www.rrmetall.com.pl/ i oni całe szczęście wszystko przyjęli. Podobnie ze złomem z garażu, fajnie, bo teraz jest dużo wolnego miejsca, a ludzie ze skupu byli bardzo mili i pomogli nam w decyzji, polecam ich bardzo.
Awatar użytkownika
czikorita
Posty: 230
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:48

Re: recykling

Post autor: czikorita »

Gdy pojawia się potrzeba recyklingu tworzyw sztucznych to natychmiast zgłaszam się do https://www.mag-bar.pl/ . Mi to odpowiada w zupełności, gdyż problem znika prędko a jest to w całości przyjazne dla środowiska.
Awatar użytkownika
figaro
Posty: 363
Rejestracja: 28 paź 2019, 15:44

Re: recykling

Post autor: figaro »

Z kolei jeśli chodzi o nas to recykling jest realizowany przez fachowców z Ago Recykling https://agorecykling.pl/ . Poprzez taką współpracę mamy pewność, iż kłopot jest za nami - a to wszystko w przyjaźni z natura.
Awatar użytkownika
bigarro
Posty: 92
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:32

Re: recykling

Post autor: bigarro »

Recykling odpadów poprodukcyjnych najlepiej powierzać specjalistom. Stąd mój pomysł o współpracy z http://plastics-epr.eu/ . Pozostaje nam sporo odpadów po produkcji, także całe szczęście, iż z ich pomocą możemy się ich pozbyć!
Awatar użytkownika
sebul67
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:00

Re: recykling

Post autor: sebul67 »

Mamy spore ilości sprzętu, które dosyć często poddajemy recyklingowi. W tym celu zgłaszamy się do https://www.knrecykling.pl/ a oni wykonują to natychmiastowo. Kawał porządnej roboty no i jest to przyjazne dla środowiska.
Awatar użytkownika
rzeżucha
Posty: 54
Rejestracja: 19 maja 2019, 6:55

Re: recykling

Post autor: rzeżucha »

Oczywiście, że recykling jest bardzo ważny i staramy się o tym pamiętać. Jednak mamy problem odnośnie materiałów budowlanych a raczej kruszywa jakie pozostało po większej rozbiórce kilku domów. Wiem, że powinniśmy oddać to wszystko do firmy zajmującej się odbiorem takiego kruszywa tylko gdzie taką firmę znajdziemy? Wtedy jeden z pracowników przypomniał sobie o tej firmie http://kamm.pl/ która zajmuje się odbiorem takiego odpadu oraz demontażem konstrukcji metalowych. Także jeden problem mamy z głowy
Awatar użytkownika
lorna
Posty: 121
Rejestracja: 02 lis 2019, 20:48

Re: recykling

Post autor: lorna »

Fajna, sprawdzona firma od recyklingu to Karat Elektro Recykling z Torunia https://www.recykling-karat.pl/ Zajmują się recyklingiem elektroodpadów, odpadów budowlanych, baterii i tworzyw sztucznych, ale także niszczeniem akt i dokumentów czy dysków twardych. Firma mega solidna, warta uwagi.
Awatar użytkownika
arket_ingage
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwie 2020, 14:30

Re: recykling

Post autor: arket_ingage »

ja znam fajną firmę zajmującą się recyklingiem sprzętu it i komputerów http://b2brecykling.pl/recykling-urzadzen-it/ - wiem na pewno, ze zajmuja się sektorem b2b i odbierają elektroodpady za free, wystarczy ttylko się dogadać
Awatar użytkownika
figaro
Posty: 363
Rejestracja: 28 paź 2019, 15:44

Re: recykling

Post autor: figaro »

Recyklingiem tworzyw sztucznych zajmują się Mag-Bar https://www.mag-bar.pl/ z którymi to współpracuję od dłuższego czasu. Zawsze odbierają wspomniane odpady bez najmniejszego problemu i idzie im to naprawdę solidnie. W pełni szanuję ich za tak fachowe podejście!
Awatar użytkownika
dzer
Posty: 73
Rejestracja: 18 mar 2020, 19:33

Re: recykling

Post autor: dzer »

Recykling i ogólnie dobra gospodarka odpadami jest niezmiernie ważna w firmie. U nas zajmuje się nią firma EKOPROD z Legnicy http://www.utylizacja.legnica.pl/zakres-dzialalnosci. Oni zajmują się odbiorem naszych odpadów, ich unieszkodliwianiem i odpowiednią utylizacja. Posiadają kompleksową ofertę, są rzetelni, znają się na tym, co robią, oczywiście pracują całkowicie legalnie, no i mają korzystne ceny, polecam ich serdecznie.
Awatar użytkownika
marina
Posty: 65
Rejestracja: 16 lip 2020, 18:19

Re: recykling

Post autor: marina »

My posiadamy zakład, w którym przetwarzamy materiały, zatem generujemy również sporo odpadów, które da się recyklingować. Przede wszystkim są to palety drewniane, nimi oraz pozostałymi materiałami zajmuje się firma WTÓRPLAST-RECYKLING z Poznania https://www.wtorplast-recykling.pl/ofer ... ling-palet. To rzetelni ludzie, posiadają kompleksową ofertę, a przy tym korzystne ceny, można im śmiało zaufać, są w pełni profesjonalni. polecam.
Iksiński

Re: recykling

Post autor: Iksiński »

Co do recyklingu to znam dobra firmę z Torunia. Karat Elektro Recykling https://www.recykling-karat.pl/ W grę u nich wchodzi recykling elektroodpadów, baterii i tworzyw sztucznych. Spodobają wam się, bo są solidni i ceny mają w porządku. Ja jestem z ich usług w 100 % zadowolony.
biłkowski

Re: recykling

Post autor: biłkowski »

Jestem bardzo zadowolony z palet, które właśnie odebrałem po recyklingu z firmy Flexipal bo wyglądają jak nowe, ładne czyste drewno i solidna konstrukcja, a cena dużo niższa niż za nowy produkt od producenta.
bień

Re: recykling

Post autor: bień »

Ostatnio słyszałem o wyzwaniu Dentons, które polega właśnie na recyklingu, którego używa się do tworzenia sztuki. Bardzo ciekawa inicjatywa, jak najbardziej jestem za tym, żeby jak najczęściej organizować takie akcje i uczyć najmłodszych w tym temacie. Uważam, że dzięki temu można zrobić coś dobrego dla środowiska o które musimy dbać.
wołga czarny

Re: recykling

Post autor: wołga czarny »

Recykling jest bardzo ważny i potrzebny, dlatego cieszy mnie to, że coraz więcej osób przykłada wagę do tego, co dzieje się z różnymi materiałami, gdy nie nadają się już do użytku. Obecnie, największym problemem jest ogromna ilość plastiku, która nie jest odpowiednio utylizowana. Dlatego warto znać firmy takie jak ORION Recykling z Koziegłówek, która skupuje różnego rodzaju tworzywa sztuczne oraz przerabia je na granulat: https://pphuorion.pl/skup-makulatury-i- ... ztucznych/ W formie granulatu tworzywa mogą zostać ponownie wykorzystane, co pozwala uniknąć produkcji kolejnych tworzyw od podstaw. Serdecznie polecam się nimi zainteresować, jeżeli komuś zalegają sterty folii, pojemników czy innych plastików.
domkaa

Re: recykling

Post autor: domkaa »

Lubię różnego rodzaju opcje recyklingowe, ale jak dla mnie, to najważniejszą kwestią będą naprawdę różnego rodzaju opcje i ja mam wrażenie, że nie będzie to dla mnie skomplikowane, by próbować. No i macie tu https://bergmann-polska.pl/inne-prasy prasy do różnego rodzaju materiałów, które są na przykład do zgniecenia.
ODPOWIEDZ