Rozwiązania ppoż

Nie masz pomysłu, gdzie przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Daria
Posty: 50
Rejestracja: 24 lip 2019, 13:05

Rozwiązania ppoż

Post autor: Daria »

Czy w waszych firmach był przeprowadzony audyt dotyczący rozwiązań i systemów przeciwpożarowych? To akurat dla mnie kluczowa sprawa, jeśli chodzi o każde przedsiębiorstwo. W końcu chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, więc firma nie może bagatelizować tego typu ekspertyz, działań, jakie oferuje: https://safetymark.pl/, dzięki którym można przygotować, ale też usprawnić istniejącą ochronę przeciwpożarową w danym budynku. To w zasadzie podstawowy obowiązek każdego pracodawcy!
Awatar użytkownika
w.mars
Posty: 44
Rejestracja: 28 lis 2019, 15:18

Re: Rozwiązania ppoż

Post autor: w.mars »

Hmm, ekspertyzy, instalacje, szkolenia, konserwacje i przeglądy przeprowadza u nas zawsze firma Pirotoks z Katowic https://pirotoks.com.pl/realizacje/nasze-uslugi/. Oni są bardzo rzetelni, kompetentni i można im zaufać. Pracujemy z nimi już od lat i zdecydowanie super sobie ze wszystkim radzą, polecam gorąco.
Awatar użytkownika
grassaa
Posty: 56
Rejestracja: 28 lis 2019, 14:30

Re: Rozwiązania ppoż

Post autor: grassaa »

A u nas instalacją ppoż zajmuje się zawsze ta sama firma - STRAŻAK z Warszawy http://www.strazak.waw.pl/montaz-konser ... acji-ppoz/. Oni od początku naszej działalności dbali u u nas o ochronę przeciwpożarową. Są bardzo kompetentni i można na nich polegać, bo na bieżąco sprawdzają system, serwisują wszystko. Mają bardzo korzystne cena za aż tak kompleksowe usługi, polecam ich serdecznie.
Piotruś

Re: Rozwiązania ppoż

Post autor: Piotruś »

Systemy przeciwpożarowe muszą zostać mądrze wykorzystane w praktyce. Warto skorzystać z rady ekspertów, którzy pomogą w doborze produktów. Polecałbym sprawdzić produkt tj. centrala przewietrzania ponieważ zapewnia on przepływ powietrza w budynkach biurowych oraz przemysłowych. Przede wszystkim zapewnia naturalną cyrtulację powietrza, co jest niezwykle wazne.
Awatar użytkownika
Lejla83
Posty: 146
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:39

Re: Rozwiązania ppoż

Post autor: Lejla83 »

O takie tematy trzeba dbać i traktować je priorytetowo. To bardzo ważne,by regularnie szkolić pracowników, przeprowadzać audyty ppoż, konserwację urządzeń itp. Na szczęście są na rynku firmy jak ta https://www.firesafety24.pl/ , które wykonują takie działania kompleksowo i rzetelnie. I warto z tego skorzystać.
Awatar użytkownika
Faria
Posty: 58
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:38

Re: Rozwiązania ppoż

Post autor: Faria »

Zgadza się, powinno się dbać o wiedzę pracowników na temat przepisów przeciwpożarowych, ale szkolenia to nie wszystko. Lepiej zapobiegać pożarom i w tym celu wyposażyć firmę w system sygnalizacji pożaru, który już przy na początku pożaru, gdy tylko pojawi się ogień czy dym, poinformuje o tym. Warto zapoznać się z informacją na ten temat https://fpi.com.pl/oferta/systemy-sygnalizacji-pozaru/ .
annośki

Re: Rozwiązania ppoż

Post autor: annośki »

Teraz jest dużo więcej rozwiązań ppoż niż kiedyś. Przykładowo bierne zabezpieczenia pożarowe bardzo poszły do przodu. Jest teraz i duży wybór i są bardziej skuteczne niż kiedyś, także warto poszerzyć wiedze o to co jest dostępne na rynku. Jak np. kratki pęczniejące ciekawa sprawa. Nie mówiąc o gaśnicach, których jest ponad 6 typów,
edzik

Re: Rozwiązania ppoż

Post autor: edzik »

W każdej firmie należy zapewnić bezpieczeństwo jako priorytet! W tym celu konieczne jest posiadanie takiego dokumentu jak instrukcja pożarowa, która powinna być przygotowana i wprowadzona przez wykwalifikowane osoby z odpowiednimi uprawnieniami.
ODPOWIEDZ