trawnik

Nie masz pomysłu, gdzie przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
mezeusz
Posty: 45
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:58

trawnik

Post autor: mezeusz »

siany czy gotowy z rolki co lepiej?
Awatar użytkownika
olga_c
Posty: 35
Rejestracja: 15 cze 2020, 16:32

Re: trawnik

Post autor: olga_c »

To zależy ile masz cierpliwości :P Ale pod trawnik też bardzo polecam system nawadniający, np stąd - https://www.centrumnawadniania.com/ bardzo fajny, do samodzielnego montażu
Awatar użytkownika
kazanska
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2019, 20:33

Re: trawnik

Post autor: kazanska »

Bez względu na to, jaki rodzaj trawy wybrałeś, warto zastosować specjalny preparat, dzięki któremu unikniesz inwazji chwastów na trawniku. Sama miałam kłopot z mniszkiem, który wręcz plenił mi się na trawniku. Poradziłam sobie z tym kłopotem przy pomocy tego preparatu: https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/chw ... it-id-1444.
Również skuteczny okazał się przy kostce brukowej, między szczelinami było sporo chwastów, które ręcznie ciężko było usunąć.
lUKAż

Re: trawnik

Post autor: lUKAż »

A może ktoś z was będzie zainteresowany budową niewielkiego boiska na swoich obiektach sportowych . Jeżeli tak to polecam zapoznać się z oferta firmy https://renowacjaboiska.pl/, która oferuję właśnie budowę boisk lub zajmuję się renowacją już istniejących.
Awatar użytkownika
susel
Posty: 46
Rejestracja: 16 sty 2020, 12:25

Re: trawnik

Post autor: susel »

niezaleznie od tego jaki by byl, to trzeba o niego dbac :) na karchercenter-ocean.com maja spory wybór narzedzi do ogordu, zamowilam od nich kosiarke,bez tego ani rusz :)
DorotaŻ

Re: trawnik

Post autor: DorotaŻ »

My od roku mamy trawnik z tzw rolki, która kupiliśmy od firmy https://www.xeroflor.pl/ i powiem wam, że taka trawa z rolki jest bardziej efektowna niż taka z nasion. Taka trawa z rolki piękna jest nawet zimą.
zuśka

Re: trawnik

Post autor: zuśka »

DorotaŻ pisze: ↑30 gru 2020, 23:20 My od roku mamy trawnik z tzw rolki, która kupiliśmy od firmy https://www.xeroflor.pl/ i powiem wam, że taka trawa z rolki jest bardziej efektowna niż taka z nasion. Taka trawa z rolki piękna jest nawet zimą.
Ja do takiego trawnika z rolki polecam też jakiś dobry system nawadniający, np coś takiego - https://www.centrumnawadniania.com/ bo trzeba jednak pamiętać że trawa z rolki to nie wszystko, ona też może usychać ;)
Awatar użytkownika
modny
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:17

Re: trawnik

Post autor: modny »

Ja również w tym roku zmierzam wszystkie moje siły przeznaczyć na zrobienie ładnego i zadbanego trawnika. Właśnie dlatego już nawet interesowałem się systemem nawadniania ogrodu z https://www.podlane.pl/ i myślę, że niedługo zawita on i u mnie. Jakby nie było to samo podlewanie przecież jest niezwykle istotne.
Awatar użytkownika
yovus
Posty: 64
Rejestracja: 18 lut 2020, 9:57

Re: trawnik

Post autor: yovus »

Akurat jeśli chodzi o ogród to ja też staram się mocno o niego dbać. W tamtym roku na jesień z oferty https://www.alpina-garden.com/pl/produk ... chawy.html kupiłem dmuchawy do liści, a także kosiarkę na wiosnę. Mam nadzieję, że projekt, który mam w głowie uda się zrealizować ;)
ańka

Re: trawnik

Post autor: ańka »

yovus pisze: ↑16 mar 2021, 14:52 Akurat jeśli chodzi o ogród to ja też staram się mocno o niego dbać. W tamtym roku na jesień z oferty https://www.alpina-garden.com/pl/produk ... chawy.html kupiłem dmuchawy do liści, a także kosiarkę na wiosnę. Mam nadzieję, że projekt, który mam w głowie uda się zrealizować ;)
Do takiego zestawu to chyba jeszcze tylko brakuje jakiegoś fajnego systemu nawadniającego. Ja polecam taki - https://www.centrumnawadniania.com/ u nas się super sprawdził :)
zośieńka

Re: trawnik

Post autor: zośieńka »

Szukam bardzo dobrego nawozu na trawnik, bo mój nie bardzo działa, w tym roku jednak kupiłam coś innego i widze różnice, na wiosnę posypałam na trawnik nawóz formy Adob, i widze jak już się robi zielona i zaczyna wypuszczać nowe pędy. Widze, że jest to dużo lepszy nawóz i chyba zostanę przy nim na dłuższy czas.
dożon

Re: trawnik

Post autor: dożon »

Aby trawnik ładnie się prezentował to trzeba o niego dbać. Konieczne jest stosowanie środków nawożących, które można zakupić w tym sklepie https://florexpol.eu/ . Ważne jest także regularne koszenie oraz podlewanie, dopiero wtedy będzie można cieszyć się trawnikiem jak dywanem
Awatar użytkownika
Lejla83
Posty: 146
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:39

Re: trawnik

Post autor: Lejla83 »

Podstawa to odpowiedni wybór nasion. Nasiona są różne - tu np. trawa sportowa
https://ogrodniczy.com/nasiona-traw/tra ... lobalgrass , którą można intensywnie użytkować. Są gatunki, które sprawdzą się w cieniu. Są też takie samozagęszczające się. Warto przemyśleć wybór. Odpowiednio dobrana trawa będzie dużo łatwiejsza w uprawie i użytkowaniu.
Bąbel

Re: trawnik

Post autor: Bąbel »

Dla mnie trawnik jest niezwykle ważną sprawą i jestem wręcz przekonany, że przede wszystkim to na nim należy się głównej mierze skupiać. Oczywiście samo podlewanie zieleni jest jak najbardziej istotne. Polecam dlatego przeczytanie wpisu https://www.podlane.pl/blog/jaka-pompe-ogrodowa-wybrac/ aby wiedzieć jaka pompa ogrodowa jest dobrym wyborem.
Awatar użytkownika
monka
Posty: 440
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:05

Re: trawnik

Post autor: monka »

W temacie trawników to ja wam powiem że tutaj https://www.lovethegarden.com/pl-pl/art ... trawnikiem macie ciekawy artykuł na temat tego jakie są często występujące problemy z nimi i jak można im zaradzić. Środki ochrony tutaj mogą pomóc, ja je u siebie stosuję od jakiegoś czasu.
Karuś

Re: trawnik

Post autor: Karuś »

Ogólnie moim zdaniem dość ważną sprawą jest to, że jeśli chodzi o dbanie o zieleń to także pamiętajmy o tym aby ją dobrze podlewać. Właśnie w takiej sytuacji doskonale została opisana na stronie https://ogrody24.pl/blog/post/susza-narastajacy-problem susza, która co by nie mówić jest problemem narastającym.
Awatar użytkownika
lara
Posty: 208
Rejestracja: 10 lut 2020, 11:32

Re: trawnik

Post autor: lara »

Jeśli marzysz o pięknym, zielonym trawniku, nasiona traw na trawnik są kluczem do sukcesu. Wybór odpowiednich nasion ma ogromne znaczenie dla wyglądu i trwałości Twojego trawnika. Nasiona traw na trawnik dostępne są w różnych mieszankach, dostosowanych do różnych warunków glebowych i klimatycznych.
ODPOWIEDZ