Strona 1 z 1

Jaki materiał na ocieplenie?

: 03 paź 2020, 1:31
autor: Hilary
Witam serdecznie. Czym waszym zdaniem najlepiej będzie ocieplić dom? Jaki materiał uważacie za najskuteczniejszy, jeśli chodzi o termoizolację? Możecie mi polecić coś sprawdzonego?

Re: Jaki materiał na ocieplenie?

: 18 paź 2020, 8:29
autor: Bronisława1985
U mnie doskonale sprawdza się termoizolacja z celulozy. Polecam poczytać na ten temat na stronie firmy Ekofiber. To nowoczesna technologia, ekologiczna i jednocześnie ekonomiczna. Wiele osób ją poleca, co wcale mnie nie dziwi :)

Re: Jaki materiał na ocieplenie?

: 30 paź 2020, 10:26
autor: ciepła
A to chyba zależy, w której warstwie chcesz położyć termoizolację. Bo ocieplenie ścian wewnętrznych wygląda zupełnie inaczej, niż ocieplanie od zewnątrz - a przynajmniej tak mi się wydaje.
Bez względu na wybór trzeba mieć świadomość, że po jakimś czasie może być konieczne wykonanie izolacji od nowa. Na przykład jak zechcesz zamontować sobie wideodomofon, to jakoś te kable trzeba będzie w ściany wprowadzić. Ze schematu zamieszczonego na https://5tech.pl/wideodomofony-z-kamera,c27.html wynika to bardzo wyraźnie. A nie wydaje mi się, by dało się zamontować sprzęt z przewodami bez naruszania warstwy termoizolującej.

Re: Jaki materiał na ocieplenie?

: 19 lis 2020, 22:03
autor: łukaszw3
Polecam się w tej kwestii skonsultować z ekspertami, czyli np. http://justyr.com.pl/produkty/ - mają bogate doświadczenie w zakresie właśnie materiałów izolacyjnych, więc podpowiedzą czy najlepiej wybrać styropian czy może coś innego. Najlepiej moim zdaniem bazować na wiedzy profesjonalistów - będzie pewność,że wszystko jest pod konrolą. A przy budowie domu to szalenie ważne!

Re: Jaki materiał na ocieplenie?

: 10 kwie 2021, 12:53
autor: Miłosz
Na Twoim miejscu nie zabierałabym się za to sama. Firma Stylbud robi profesjonalne docieplenia elewacji we Wrocławiu. Dzięki doświadczeniu i wiedzy na pewno będą wiedzieli jakie materiały wybrać, żeby ocieplenie było skuteczne. Ja korzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony.

Re: Jaki materiał na ocieplenie?

: 29 maja 2021, 11:25
autor: Kaśka91
U mnie dobrze sprawdziły się papy termozgrzewalne modyfikowane SBS - to najnowocześniejsza generacja pap. Produkowane są w oparciu o asfalty modyfikowane elastomerami SBS. Mają najlepsze właściwości w porównaniu do pzostałych pap - duża elastyczność, wysoka przyczepność do podłoża, a także odporność na duży zakres temperatury.

Re: Jaki materiał na ocieplenie?

: 18 paź 2021, 19:34
autor: Mączysty
Ogólnie ja się na samym budownictwie nie znam więc również ciężko jest mi cokolwiek na ten temat powiedzieć. Jestem jednak zdania, ze termomodernizacja jest przecież czymś bardzo ważnym i jeśli mamy możliwość to na pewno warto jest ją wykonać. Przecież od razu w naszych wnętrzach stanie się o wiele cieplej.

Re: Jaki materiał na ocieplenie?

: 05 mar 2024, 8:44
autor: Piesek
Zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko naturalne to kolejne aspekty, które należy wziąć pod uwagę, planując termomodernizację budynku. Inwestycje w efektywność energetyczną są krokiem w stronę redukcji śladu węglowego oraz wspierania globalnych działań na rzecz ochrony klimatu. Rola termomodernizacji w budowaniu zrównoważonej przyszłości została szczegółowo omówiona pod adresem https://pogodzinach.lca.pl/legnica,news ... wania.html i dla mnie to są ważne sprawy.