Jakie drewno na schody?

Remontujesz, budujesz, a może projektujesz? Wszystko o urządzaniu wnętrz i procesie budowy domu. Wszystkie porady, informacje i opinie mile widziane!
Awatar użytkownika
Marioolka
Posty: 75
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:36

Jakie drewno na schody?

Post autor: Marioolka »

Zdecydowałam się na schody drewniane do mojego nowo wybudowanego domu, jednak nie wiem na jakie drewno się zdecydować, wybór jest bardzo duży. W firmie https://modrzew.pl/ proponowali różne, ale chciałabym też dowiedzieć się od kogoś coś na ten temat, kto ma już kilkanaście, kilkadziesiąt lat schody z konkretnego drewna.
Awatar użytkownika
seven_sins
Posty: 84
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:18

Re: Jakie drewno na schody?

Post autor: seven_sins »

jeśli miałabym coś zasugerować to proponuję wybrać dąb plus konstrukcję stalową, coś takiego https://wycenaschodow.pl/gallery/schody ... -lakierem/ . tutaj u nich najlepiej złożyć zamówienie na wykonanie schodów, doskonale znają się na rzeczy i mają spore doświadczenie
Awatar użytkownika
olo1
Posty: 158
Rejestracja: 28 maja 2019, 23:47

Re: Jakie drewno na schody?

Post autor: olo1 »

Moje zdanie jest takie, że najlepiej kupować deski prosto z tartaku. Można w ten sposób wydać o wiele mniej niż w markecie. Jeśli chcecie porównać ceny, to można zerknąć sobie jaką ofertę ma np. ten tartak śląsk . Należy stawiać na jakość i przede wszystkim nie przepłacać. Ważne jest bowiem to, aby schody były solidnie wykonane i przede wszystkim służyły nam przez lata. Jest to bardzo istotne.
Awatar użytkownika
brysma
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2019, 15:45

Re: Jakie drewno na schody?

Post autor: brysma »

Z dobrej jakości drewna. My na działce mamy domek i tam drewniane schody, ale wpadł kornik i była jakaś masakra. Dobrze, że szybko zadzwoniliśmy po profesjonalna pomoc, do firmy Mr Service z Gdańska https://ochronadrewna.eu/Oferta/. Oni specjalizują się w usuwaniu szkodników z drewna http://ochronadrewna.eu/Oferta/. Mają rzetelnych pracowników, którzy znają się na tym co robią, z naszym problemem poradzili sobie super, bo kornik został usunięty i już nie wrócił, ceny mają korzystne, polecam.
królowadomu

Re: Jakie drewno na schody?

Post autor: królowadomu »

Z tego co wiem to dąb jest popularny na schody. W moim domu akurat nie mam drewnianych schodów, poszłam w bardziej industrialny styl i mam spiralne schody z https://www.dolle.com.pl . Konstrukcja jest mocna, schodki są drewniane. Schody nie zajmują dużo miejsca. :) Trzeba iść z duchem czasu. :)
Awatar użytkownika
poula
Posty: 44
Rejestracja: 28 lis 2019, 14:56

Re: Jakie drewno na schody?

Post autor: poula »

Solidne przede wszystkim. U nas schodami zajęła się firma Domax - podłogi i schody z Zawiercia https://e-domax.pl/13-schody. To oni znają się na drewnie i wybrali odpowiedni materiał, który jest wytrzymały i odporny na wszystko :). Schody są robione na wymiar, firma wykonała je w terminie, w korzystnej cenie, spisali się super. Oni również zajęli się naszymi podłogami drewnianymi i tak samo wykonali kawał dobrej roboty, polecam.
Awatar użytkownika
marina
Posty: 65
Rejestracja: 16 lip 2020, 18:19

Re: Jakie drewno na schody?

Post autor: marina »

Nasze schody drewniane wykonał producent Wróblewski design z Łodzi https://wroblewskidesign.pl/schody-tradycyjne/. Oni dobrali nam materiał, który jest zdecydowanie porządny i wytrwały, do tego świetnie zabezpieczyli i wykonali same schody. Przywiązali ogromnie dużą wagę do zabezpieczenia drewna i do samego wykonawstwa. Cenowo wyszło opłacalnie, a firma spisała się w terminie, mają kompleksową ofertę, z której warto skorzystać, polecam.
ODPOWIEDZ