Najlepszy nawóz?

Remontujesz, budujesz, a może projektujesz? Wszystko o urządzaniu wnętrz i procesie budowy domu. Wszystkie porady, informacje i opinie mile widziane!
Awatar użytkownika
kazanska
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2019, 20:33

Najlepszy nawóz?

Post autor: kazanska »

Stoję przed trudnym wyborem - muszę kupić dobry nawóz do ogrodu. Czy rzeczywiście istnieje taki środek, który będzie miał bardzo wysoką skuteczność i szerokie zastosowanie, a nie będzie toksyczny dla środowiska naturalnego? Czytałam wiele dobrych opinii o mączce bazaltowej https://sklepdlaogrodu.pl/pl/p/Maczka-B ... t/23063057, ale nigdy jej nie stosowałam w ogrodzie. Macie jakieś doświadczenia z tym produktem?
festeró

Re: Najlepszy nawóz?

Post autor: festeró »

Nawóz z oferty INTRAT http://www.intrat.pl/ spisał się znakomicie , także zalecałbym go zamówić. Ich oferta była mi dobrze znana, wcześniej zamawiałem od nich materiał siewny czy żywność dla zwierząt.
bórarz

Re: Najlepszy nawóz?

Post autor: bórarz »

W życiu bym nie pomyślał, że mój ogródek aż tak zyska na zmianie nawozu. Z polecenia znajomego postanowiłem wypróbować rozwiązania zaproponowane przez sklep Ogród-Dom w postaci nawozu Hydrocomplex YARA MILA https://www.ogrod-dom.pl/oferta-kategor ... -mila.html . Odpowiednio zbilansowany zastrzyk składników pozytywnie wpływa na rozrost roślin ogrodowych.
ołka

Re: Najlepszy nawóz?

Post autor: ołka »

Hmm, to trzeba sprawdzić który nawóz się sprawdza bo ciężko powiedzieć. W każdym razie na pewno będzie potrzebny. I jeśli chodzi o zakup roślin to z mojej strony polecam sklep https://florexpol.eu/trawy-ozdobne/5916 ... niowy.html , gdzie znaleźć można szeroką ofertę sadzonek
celiś

Re: Najlepszy nawóz?

Post autor: celiś »

A co sądzicie o wykorzystywaniu w ogrodzie krowich placków? :) mam sąsiada, który namiętnie tym wszystko nawozi i jego rośliny rosną jak na drożdżach. Czytałam na ten temat ciekawy artykuł https://www.ogarnijogrod.pl/krowie-plac ... -ogrodzie/ i chyba na początek sprawię sobie chociażby obornik w formie granulowanej.
ODPOWIEDZ