Terapia uzależnień

Remontujesz, budujesz, a może projektujesz? Wszystko o urządzaniu wnętrz i procesie budowy domu. Wszystkie porady, informacje i opinie mile widziane!
Awatar użytkownika
Tomasz96
Posty: 134
Rejestracja: 21 paź 2019, 10:07

Terapia uzależnień

Post autor: Tomasz96 »

Uzależnienia są poważnym problemem w dzisiejszym świecie. Jeśli i Wy się z nimi zmagacie, to powinniście podejść do sprawy świadomie i szybko zacząć się leczyć. Zajrzyjcie do https://poradniasalomon.com.pl/psychote ... zaleznien/ i sami się przekonajcie, jak pozbyć się tego problemu.
Awatar użytkownika
Arleta
Posty: 54
Rejestracja: 21 maja 2019, 14:35

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Arleta »

Nie jest tak łatwo niestety z osobami uzależnionymi. Często to ktoś z bliskich musi zdecydować za nich o podjęciu leczenia. Mamy w rodzinie taki przypadek, gdzie kuzyn popadł w nałóg hazardowy i próbujemy ze wszystkich sił mu pomóc. Jedyną szansą na jego wyleczenie jest terapia w jednym z najlepszych Ośrodku Wiosenna. Jak jednak go przekonać tego nikt nie wie.
Awatar użytkownika
firt
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2020, 9:12

Re: Terapia uzależnień

Post autor: firt »

Sama byłam na terapii, niestety byłam uzależniona od hazardu. Jest to straszne uzależnienie, powoli stawałam się kimś, kim nie chciałam być. Byłam na terapii w Prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień – ODPOCZNIENIE w Lipnicy https://www.terapia-odpocznienie.com.pl ... od-hazardu. Tam czułam się jak na wczasach, a podczas terapii faktycznie otrzymałam potrzebna mi pomoc. Takie odcięcie od pokus było kluczowe. Teraz już nie gram, umiem się powstrzymać, bardzo polecam.
Awatar użytkownika
papier
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2019, 0:31

Re: Terapia uzależnień

Post autor: papier »

Wiecie jak wyjść z alkoholizmu? Mam w rodzinie taką osobę. Czytałam o wszywce podskórnej https://medmiasto.pl/wszywka-alkoholowa-czy-warto podobno skutecznie odciąga chorego od kieliszka. Spożycie niewielkiej ilości alkoholu z tą wszywką wiąże się z negatywnymi konsekwencjami i bardzo złym samopoczuciem.
Awatar użytkownika
Sonka
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2020, 11:21

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Sonka »

Z alkoholizmu można wyjść wyłącznie z pomocą specjalistów. Często jedynym rozwiązaniem jest pobyt w ośrodku uzależnień, w którym chory otrzymuje fachową pomoc psychologów i terapeutów oraz jest odcięty od wszystkiego co ma wpływ na jego uzależnienie. Ośrodek Terapii Wiosenna to jeden z najlepszych ośrodków leczących uzależnienia także od alkoholu.
Awatar użytkownika
bernice.lockman
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2020, 21:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Terapia uzależnień

Post autor: bernice.lockman »

Z uzależnieniem ciężko jest wygrać w pojedynkę chociaż praktycznie wszystko zależy od osoby uzależnionej. Jedną z najczęstszych używek, z którą ludzie mają problem jest alkohol. Walkę z alkoholizmem rozpoczyna odtrucie alkoholowe. To pojęcie jest szczegółowo wyjaśnione na tej stronie - https://witaminowe-kroplowki.pl/odtrucie-alkoholowe/ Celem terapii jest świadoma rezygnacja z picia alkoholu.
Loluś

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Loluś »

Terapia uzależnień jest bardzo ważna bo jednak bez pomocy fachowców nie damy sami sobie z tym rady. W przypadku alkoholizmu jest bardzo istotny detoks alkoholowy. I taki detoks odbyć możemy w ośrodku Detoks Fenix. Jest to bardzo dobry ośrodek zajmujący się konkretnie takim detoksem. A na życzenie pacjenta mogą wszyć taką specjalną wszywkę alkoholową Naltrekson która to całkowicie powstrzymuje uzależnionego przed chęcią brania środków odurzających.
Awatar użytkownika
elzunia
Posty: 68
Rejestracja: 27 cze 2019, 16:40

Re: Terapia uzależnień

Post autor: elzunia »

Jedynym rozwiązaniem jest Medox https://medox.org.pl/detoksykacja-alkoholowa/ też detoks alkoholowy dobry trzeba zrobić , synowi trzy razy właśnie pomogli i wyszedł z tego to najważniejsze.
Awatar użytkownika
Violka
Posty: 28
Rejestracja: 29 sty 2020, 8:31

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Violka »

O awersyjnej terapii uzależnień, w tym o farmakologicznym leczeniu alkoholizmu można poczytać w artykule http://lottonet.pl/terapia-alkoholowa-w ... ziala.html
Maruś24

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Maruś24 »

Arleta pisze: ↑24 mar 2020, 17:40 Nie jest tak łatwo niestety z osobami uzależnionymi. Często to ktoś z bliskich musi zdecydować za nich o podjęciu leczenia. Mamy w rodzinie taki przypadek, gdzie kuzyn popadł w nałóg hazardowy i próbujemy ze wszystkich sił mu pomóc. Jedyną szansą na jego wyleczenie jest terapia w jednym z najlepszych Ośrodku Wiosenna. Jak jednak go przekonać tego nikt nie wie.
Pamiętaj, że alkohol niszczy zdrowie. Terapia pomoże wyjść z nałogu.
____
esperal szczecin
SebuśKato

Re: Terapia uzależnień

Post autor: SebuśKato »

Z moimi problemami uporałem się przez... Internet. Tak, dobrze widzicie. Skorzystałem z kursu https://www.elpisonline.pl/kursy/. Miałem możliwość konsultacji raz w tygodniu z psychoterapeutą. Poznałem lepiej siebie i poradziłem sobie z uzależnieniem i kiepskim nastrojem.
Julia34

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Julia34 »

Mówi się, że alkoholizm jest chorobą XXI wieku. Faktycznie gdyby przyjrzeć się bliżej, na dobrą sprawę każdy z nas zna chociaż jedną osobę w swoim otoczeniu, która nadużywała napojów wysokoprocentowych. Obecnie występuje wiele metod leczenia tego nałogu, jednak moim zdaniem, biorąc pod uwagę opinie pacjentów, najczęściej wybiera się zaszycie alkoholowe. Ostatnio czytałam na ten temat na https://esperalwarszawa.pl/esperal-wszy ... ock-marki/, gdzie opisano przebieg zabiegu. Polecam dla osób zainteresowanych zapoznać się z tym materiałem.
proniks

Re: Terapia uzależnień

Post autor: proniks »

Myślę, że optymalny kierunek macie tutaj - http://poradnia-uzaleznien.pl/
Dalej to już kwestia podejmowania rozsądnych decyzji. Jeśli jest uzależnienie, to trzeba reagować, a nie stać w miejscu. Brak reakcji oznacza tylko i wyłącznie komplikacje, liczne problemy - w tym finansowe i zdrowotne. Natomiast, im szybciej będziecie działać, szybciej zareagujecie, tym odniesiecie więcej korzyści. I tego się trzymajcie.
Ze wszystkiego da się wyjść, ale im dłużej się czeka z reakcją, tym trudniej o jakiekolwiek efekty.
A jeśli problem jest, to sami wiecie, co on oznacza.
Milena

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Milena »

Jeśli chodzi o terapię uzależnień, to ja ze swojej strony polecam hipnozę. Korzystałam z usług Maksyma Komara. Swoją drogą to znakomity specjalista - pomógł mi wyjść z nałogu i dzięki niemu nie palę już 4 lata :) Hipnoterapia to super alternatywa dla długiej psychoterapii. Podrzucam link do strony mojego hipnoterapeuty https://maksymkomar.com/. Mam nadzieję, że osoby niezdecydowane przekonają się i skorzystają z tej formy pomocy. Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z uzależnieniem!
MariannaŚ

Re: Terapia uzależnień

Post autor: MariannaŚ »

U nas w rodzinie problem alkoholowy był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Dopiero ja przerwałam tą pętle i podjęłam walkę ze słabością mojej mamy, która dotykała nas przez lata. Moja mama zaczęła pić kiedy zmarł jej tata też można powiedzieć z powodów alkoholowych i tak piła przez dobre 8 lat. Dobrze, że w porę zgłosiłam mamę do ośrodka uzależnień ( za jej zgodą ) https://terapiawenus.pl/o-nas/ i tam w końcu zrozumiała swój błąd. Nie jest łatwo oczywiście ale są małe postępy.
ODPOWIEDZ