Problem z dachem

Zrób to sam! Wszystkie niezbędne informacje dla wielbicieli majsterkowania, rękodzieła, domowych projektów DIY, przerabiania mebli i szycia poduszek.
Awatar użytkownika
pani
Posty: 48
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:14

Problem z dachem

Post autor: pani »

Witam, chciałabym dowiedzieć się od Was, jakie drewno i dlaczego jest stosowane w stolarce dachowej?? Mam na myśli gotowe rozwiązania, z dowozem na miejsce budowy. Jakieś wskazówki macie na ten temat?
Awatar użytkownika
lagodna
Posty: 61
Rejestracja: 09 maja 2019, 8:37

Re: Problem z dachem

Post autor: lagodna »

Wiele tak naprawdę zależy od firmy, ale z tego co wiem, to MG Dachy ma to ładnie na stronie opisane. Tu https://mgdachy.pl/drewno/ piszą o drewnie skandynawskim, jakie warto wybierać ze względu na jego lepszą jakość. A tu https://mgdachy.pl/drewno-klejone/ o drewnie klejonym, wykorzystywanym już jako półprodukt w produkcji.
Awatar użytkownika
sakura
Posty: 39
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:46

Re: Problem z dachem

Post autor: sakura »

My współpracowaliśmy z MG Dachy na projekcie MG Projekt, więc dodatkowo nie mieliśmy problemów z tym, żeby nam panowie dach wycenili. Kosztorys mieliśmy na drugi dzień. Co dodatkowo mogę powiedzieć, to zapłaciliśmy tyle, co w projekcie, a nawet rabacik się znalazł na korzystanie i z pracowni projektowej i cieślarskiej.
Awatar użytkownika
Marels
Posty: 249
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:14

Re: Problem z dachem

Post autor: Marels »

Natomiast jak będziecie na etapie wyboru pokrycia i pozostałych akcesoriów dachowych to polecam zwrócić uwagę na propozycje od Braas, który przygotował szeroki wybór i do tego można liczyć na najlepsze ceny, jakość i opcję Gwarancji systemowej na okres 15 lat jeżeli spełnisz określone warunki, a obejmuje ona cały dach.
Awatar użytkownika
Rezig
Posty: 105
Rejestracja: 24 wrz 2019, 22:43

Re: Problem z dachem

Post autor: Rezig »

Może warto w takim razie koniecznie zwróćcie uwagę na porządne rozwiązania dachowe, jak dachówka ceramiczna, która może trochę kosztuje więcej ale jednak ilość pozytywów względem takich pokryć jest znacząca. No i do tego możecie liczyć na świetne warunki gwarancyjne, aż na 30 lat!
Awatar użytkownika
figaro
Posty: 363
Rejestracja: 28 paź 2019, 15:44

Re: Problem z dachem

Post autor: figaro »

A czy nie uważasz, że zwyczajnie przyszedł czas na wymianę dachówki? Ja dokonałem podmiany a dokładnie na taką z cementu. Zakupiona z https://www.pimar.pl/oferta/dachowki zrobiła na mnie ogromne wrażenie!
ODPOWIEDZ