Kawa bezkofeinowa to kawa?

Wszystko dla smakoszy. Jak upiec idealne ciasto? Skąd wziąć najwyższej jakości składniki? Gdzie znaleźć najlepszą dietę pudełkową? Dyskutujemy, dzielimy się przepisami i rekomendujemy restauracje.
Awatar użytkownika
Leokadia
Posty: 553
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:33

Kawa bezkofeinowa to kawa?

Post autor: Leokadia »

Myślicie, że kawa bezkofeinowa to nadal kawa czy już raczej jakiś napój kawopodobny?
Tutaj https://www.tommycafe.pl/blog/28_czy-ka ... -kawa.html znalazłam na ten temat ciekawy artykuł.
Może warto tam zerknąć.
Jest tam lepiej wyjaśnione jak powstaje taka kawa bezkofeinowa.
Awatar użytkownika
ZebraZula
Posty: 10
Rejestracja: 10 sie 2019, 20:39

Re: Kawa bezkofeinowa to kawa?

Post autor: ZebraZula »

Trudno mi się wypowiadać, bo nie piłam nigdy takiej kawy. Z racji tego, że kupiłam niedawno ekspres ciśnieniowy, to szukałam informacji na temat odpowiedniej kawy do niego. I tak trafiłam na ciekawy artykuł na temat rodzajów kawy https://www.delonghi.com/pl-pl/produkty ... o-ekspresu Dowiedziałam się z niego, że arabica czyli chyba najbardziej znany typ kawy mimo intensywnego smaku ma niską zawartość kofeiny. Natomiast moja ulubiona liberica o łagodnym smaku ma już więcej kofeiny.
Awatar użytkownika
kokosanka
Posty: 23
Rejestracja: 28 lis 2019, 21:15

Re: Kawa bezkofeinowa to kawa?

Post autor: kokosanka »

Pije czasem bezkofeinowa jak mam smaka a nie musze sie pobudzac :) chociaz chyba bardziej wole waniliowe cappucino :D ostatnio tez pije duzo soków owocowych bo kupilam wyciskarke wolnoobrotową Midea :D fajnie miec taka odskocznie i mozliwosc mieszania smaków :D
Awatar użytkownika
paulinabb
Posty: 71
Rejestracja: 20 sty 2020, 8:57

Re: Kawa bezkofeinowa to kawa?

Post autor: paulinabb »

Często piję kawę bezkofeinową. Tego typu kawa nie ma na celu pobudzenia organizmu, zwiększenia energii itp. Osobiście kawę bezkofeinową piję raczej dla smaku, kiedy w ciągu dnia wypiłam już za dużo tradycyjnej kawy i nie chce przesadzić z kofeiną ;)
ODPOWIEDZ