sposób na niejadka

Wszystko dla smakoszy. Jak upiec idealne ciasto? Skąd wziąć najwyższej jakości składniki? Gdzie znaleźć najlepszą dietę pudełkową? Dyskutujemy, dzielimy się przepisami i rekomendujemy restauracje.
Awatar użytkownika
nowelove
Posty: 107
Rejestracja: 12 gru 2019, 12:31

sposób na niejadka

Post autor: nowelove »

już nie mam siły do mojego dziecka, jak go zachęcić do jedzenia? ręce opadają... macie może jakieś doświadczenia w tym temacie?
Awatar użytkownika
kokoszka
Posty: 185
Rejestracja: 06 lip 2019, 8:54

Re: sposób na niejadka

Post autor: kokoszka »

A czytałaś może ten artykuł na https://bioaronsystem.pl/niejadek-co-ro ... -niejadka/ ? wydaje mi się, że tam naprawdę sporo ciekawych pomysłów można znaleźć - u nas udało się pokonać brak apetytu córki - naprawdę skutecznie :)
Awatar użytkownika
maga90
Posty: 219
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:05

Re: sposób na niejadka

Post autor: maga90 »

Wszystko zależy od wieku dziecka. Ja z moimi, (6 i 8 lat), bawię się w restaurację - przygotowujemy razem śniadanie - wszystko na oddzielnych talerzykach i potem one sobie same komponują kanapki. I jeszcze mamy hasło "JESTEM ECO, nic nie zostawiam na talerzu, bo nie wyrzucam jedzenia!" .. i jest super, zjadają bez problemu:)))
Awatar użytkownika
olalena
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2020, 9:27

Re: sposób na niejadka

Post autor: olalena »

Moi zjedzą wszystko, no prawie wszystko, byle polane ketchupem ;) Najbardziej chyba lubimy kotlin
Awatar użytkownika
Sonka
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2020, 11:21

Re: sposób na niejadka

Post autor: Sonka »

Moja córka również jest niejadkiem... Nie lubi mięsa, niechętnie je warzywa za to uwielbia deserki owocowe. Zasmakowały jej owocowe przekąski dla dzieci i dzięki temu coś zawsze trafia do jej żołądka. Staram się gotować jej to co lubi najbardziej ale ciężko.. Mam nadzieję, że z wiekiem przejdzie bo ja też podobno taka byłam
Awatar użytkownika
papier
Posty: 98
Rejestracja: 06 paź 2019, 0:31

Re: sposób na niejadka

Post autor: papier »

Mój syn też niejadek. Próbowałem już wszystkiego i nadal nie jest tak, że zje ładnie cały posiłek. Wiem na pewno, że zwraca uwagę na opakowania produktów. Jak mu się spodobają to chętnie chociaż próbuje. Tak polubiliśmy się z tym musli https://onedaymore.pl/sklep/granola-banda-cynamonkow/ . Jestem zachwycony, że to się udało bo w tej tubie jest mnóstwo białka, fosforu, magnezu oraz cynku! Słodzone miodem, smak naprawdę super. Można jeść z dowolnymi dodatkami, podawać jako przekąska samodzielnie. Sam podjadam czasami dzieciom. Mają w sklepie także inne rodzaje musli, granoli, owsianek.
figaró

Re: sposób na niejadka

Post autor: figaró »

A może wziąć niejadka do restauracji, gdzie poczuje woń i zapachy pysznych potraw? Na mojego syna to podziałało! https://www.restauracjajedyna.pl/oferta/ do której uczęszczamy w ten sposób zachęciła mojego syna do jedzenia, teraz pojawiamy się tam regularnie.
owił

Re: sposób na niejadka

Post autor: owił »

Zależy co lubi tak naprawdę jeść. Ostatnio zakochałam się w pistacjach. Po trafie zjadać kilka paczek dziennie. Nie wiem jak ale czuję ze maja bardzo dobry wpływ na mój organizm. Bardzo dużo zamawiam ze strony https://www.bee.pl/9235-pistacje bo jednak ceny są tam najmniejsze jakie dotąd spotkałam. Aż jestem w szoku jak produkty spożywcze poszły do góry.
głoska

Re: sposób na niejadka

Post autor: głoska »

mój sposób to podsuwanie ale nie zmuszanie, w koncu dzieci zaczęły coraz więcej próbować i w sumie jedzą teraz wszystko, nie ma problemu z posiłkami, ostatnio nawet polubiły soki warzywne, kupuję im pomidorowe i wielowarzywne z tarczyna, smakują i mają poręczne butelki
Magaś90

Re: sposób na niejadka

Post autor: Magaś90 »

głoska pisze: ↑20 lut 2021, 20:36 mój sposób to podsuwanie ale nie zmuszanie, w koncu dzieci zaczęły coraz więcej próbować i w sumie jedzą teraz wszystko, nie ma problemu z posiłkami, ostatnio nawet polubiły soki warzywne, kupuję im pomidorowe i wielowarzywne z tarczyna, smakują i mają poręczne butelki
Świetny sposób! Zgadzam się w 100!! Zmuszanie powoduje tylko stres i przekorę dziecka. Jeżeli nie daje się dziecku słodyczy między posiłkami (a przynajmniej w dużych ilościach!)
ODPOWIEDZ