Alergia

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
karina111

Alergia

Post autor: karina111 »

Na alergię cierpi nawet co trzecia osoba na świecie. Alergia to niewłaściwa odpowiedź ze strony układu odpornościowego na obce substancje, które dla zdrowych osób są zupełnie nieszkodliwe. Substancje te, zwane alergenami, po dostaniu się do organizmu alergika, wywołują cały łańcuch reakcji alergicznej. Układ immunologiczny błędnie traktuje te cząsteczki jako groźne i powoduje rozwój stanu zapalnego.

Objawy alergii zależą od rodzaju alergenu. Jeśli przyczyną dolegliwości są alergeny wziewne (takie jak pyłki lub roztocza kurzu domowego) objawy głównie dotyczą górnych dróg oddechowych. Najczęściej jest to katar, świąd nosa, kichanie, zatkany nos i duszność.
Awatar użytkownika
maia
Posty: 107
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:18

Re: Alergia

Post autor: maia »

No dokładnie takie objawy miałam. Zaczęłam googlować, trochę się przestraszyłam, bo różne wyniki mi wyskakiwały, ale postanowiłam pójść do lekarza rodzinnego i później do alergologa. Wybrałam p. alergolog Teresę Stelmasiak z gabinetu w Lublinie. Szczerze ją polecam, ona wykonała mi testy, miałam leki, no i w końcu zdecydowałam się na odczulanie. Ten zabieg pani doktor przeprowadza w pełni profesjonalnie, ni wiedziałam, czy to faktycznie zadziała, ale się udało. Jestem zachwycona, bo nieżyt nosa i zapalenie spojówek w końcu się skończyły.
ODPOWIEDZ