dermatolog - iść z trądzikiem?

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
gość

dermatolog - iść z trądzikiem?

Post autor: gość »

Czy trądzik to waszym zdaniem powód, żeby iść do specjalisty?
Tutaj https://www.dermoklinika.pl/ czytałam, że dermatolog powinien coś zaradzić.
Z drugiej strony przecież to dość pospolita dolegliwość...
Może da się ją jakoś zwalczyć stosując odpowiednie kosmetyki?
Ktoś z was miał podobny problem?
Awatar użytkownika
franka
Posty: 67
Rejestracja: 10 wrz 2020, 12:26

Re: dermatolog - iść z trądzikiem?

Post autor: franka »

Ja może i nie miałam aż takich poważnych problemów żeby udać się do dermatologa, ale fakt w dzieciństwie trądzik mi dokuczał. Ratowałam się kremami i dużą ilością pudru :P Teraz jedynie co to miałam ślady po nim, może niezbyt jakieś duże no ale wiedziałam że są i muszę je maskować żeby lepiej się czuć. No i jak się okazało to zniknęły, ale nie przez kremy czy dietę, ale dzięki antykoncepcji hormonalnej https://antykoncepcjanamiare.pl/dwuskla ... a-tradzik/ .
fusiałka

Re: dermatolog - iść z trądzikiem?

Post autor: fusiałka »

Oczywiście że tak, jeśli masz problemy z trądzikiem, to warto zasięgnąć chociażby konsultacji z dermatologiem. Czasem trądzik może pochodzić z różnych innych problemów zdrowotnych. Mi np pomogło dopiero stosowanie olejku cbd stąd - https://konopieizdrowie.pl/pl/producer/Medihemp-OG/23 inne kosmetyki, czy preparaty nie dawały zbyt dobrych rezultatów.
kaśka021

Re: dermatolog - iść z trądzikiem?

Post autor: kaśka021 »

Ja z trądzikiem walczyłam bardzo długo, leczenie trądziku opierało się od antybiotyków, bo przeróżne kosmetyki, oczyszczania u kosmetyczki itd. Dopiero jak trafiłam tutaj - https://www.dermoklinika.pl/dermatologi ... ry/tradzik to wiedziałam że jestem w dobrych rękach i jakoś udało mi się wygrać walkę. Teraz już wiem, że do takiego problemu trzeba podejsć kompleksowo. U mnie wina była w alergii i hormonach. Same kosmetyki by nie pomogły na to nigdy...
ODPOWIEDZ