Hormony a włosy - jaki mają związek?

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Awatar użytkownika
Leokadia
Posty: 553
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:33

Hormony a włosy - jaki mają związek?

Post autor: Leokadia »

Jaki jest związek między hormonami i włosami?
Tutaj https://drturowski.pl/pl/blog/wplyw-hormonow-na-wlosy/ czytałam, że przez hormony włosy mogą wypadać, ale też mogą rosnąć jak szalone.
Da się to jakoś wyregulować?
Ktoś miał taki problem i podpowie jak to wyglądało?
Awatar użytkownika
yovus
Posty: 64
Rejestracja: 18 lut 2020, 9:57

Re: Hormony a włosy - jaki mają związek?

Post autor: yovus »

No ja niestety mam dość duży problem z włosami, a raczej z ich brakiem i zastanawiam się jakie są najlepsze metody leczenia łysienia? U mnie w mieście przyjmuje https://www.lektomaszmierzwinski.pl/ i z tego co czytam to dr. Tomasz Mierzwiński ma doświadczenie w przeszczepach włosów metodą f.u.e czy mamy na forum osoby, które być może korzystały z takich zabiegów? Jak efekty wyglądają w praktyce?
Awatar użytkownika
Martusia
Posty: 61
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:28

Re: Hormony a włosy - jaki mają związek?

Post autor: Martusia »

Na pewno ma to ze sobą związek, hormony wpływają na cały nasz organizm. Jeżeli macie problemy z włosami to może też warto postawić na odpowiednie kosmetyki, sera do włosów? Warto sobie sprawdzić tu sklep https://www.emcik.pl i ich tego typu propozycje dla dobra waszych włosów.
ODPOWIEDZ