Moczenie nocne dziecka

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Awatar użytkownika
Liwka
Posty: 89
Rejestracja: 03 lis 2019, 21:31

Moczenie nocne dziecka

Post autor: Liwka »

Mam taki problem, że mój syn (pięciolatek) nadal czasem moczy w nocy łóżko. Zastanawiam się, czy jest to jeszcze taki wiek, że mam czekać kiedy z tego wyrośnie, czy można już mówić o moczeniu nocnym? Doradźcie...
Awatar użytkownika
Agnieszka_w
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2019, 7:44

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: Agnieszka_w »

Generalnie już w tym wieku powinien powoli z tego wychodzić. Widzisz, że rzadziej mu się to przytrafia? Poczytaj na stronie suchyporanek.pl, tam znajdziesz dużo informacji i porad. Może warto wybrać się też do pediatry i zrobić badania?
Awatar użytkownika
Liwka
Posty: 89
Rejestracja: 03 lis 2019, 21:31

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: Liwka »

No właśnie częstotliwość raczej się nie zmienia :( Zastanawiałam się właśnie, czy lepiej pójść do pediatry, czy od razu uderzać prywatnie do urologa? Czy do takiej wizyty u lekarza trzeba się jakość szczególnie przygotować?

mma kraków lubicz
Awatar użytkownika
Agnieszka_w
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2019, 7:44

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: Agnieszka_w »

Ja poszłam do lekarza pierwszego kontaktu, a on mnie dalej już pokierował i zlecił podstawowe badania, żeby wykluczyć np. infekcję. Zapisuj sobie jak często dziecko oddaje mocz i jak często przyjmuje płyny (i w jakich ilościach), bo o to na pewno będzie się pytał. Na stronie suchego poranka jest fajna aplikacja do ściągnięcia (dziennik mikcji), w której to wszystko zapisujesz i masz przynajmniej zawsze przy sobie.
Awatar użytkownika
stan
Posty: 33
Rejestracja: 30 lis 2019, 20:16

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: stan »

A korzysta z toalety przed spaniem? Może właśnie to przez przyjmowane płyny
Awatar użytkownika
zorissa
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2020, 12:13

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: zorissa »

Mojej siostry córcia miała podobny problem i wiem, że korzystali z takiego specjalnego sprzętu, to się chyba nazywało alarm wybudzeniowy, zamawiali to na allegro.
Awatar użytkownika
Agnieszka_w
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2019, 7:44

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: Agnieszka_w »

Dokładnie, to jest alarm wybudzeniowy, wielu matkom pomógł w walce z problemem moczenia nocnego u swojego dziecka i ja też byłam zadowolona z efektów.
Awatar użytkownika
zorissa
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2020, 12:13

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: zorissa »

https://suchyporanek.pl/ tutaj też warto zajrzeć, dużo porad dla osób, których ten temat dotyka i też można łatwo namierzyć lekarzy w swoim miejscu zamieszkania
Awatar użytkownika
Liwka
Posty: 89
Rejestracja: 03 lis 2019, 21:31

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: Liwka »

Dzięki za polecenie strony, mamy już kupiony alarm wybudzeniowy, mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. Wrócę tu do Was za jakiś czas z informacją, jak poszło:)
Awatar użytkownika
Czy
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2020, 19:13

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: Czy »

Nie mam żadnych pomysłów. Dam znać później jak na coś wpadnę.
Życie to dar bezcenny i należy je chronić (...) Nic nie usprawiedliwia rzezi
Awatar użytkownika
zorissa
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2020, 12:13

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: zorissa »

Liwka pisze: ↑22 mar 2020, 23:39 Dzięki za polecenie strony, mamy już kupiony alarm wybudzeniowy, mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. Wrócę tu do Was za jakiś czas z informacją, jak poszło:)
to jestem ciekawa jak wrażenia z używania, pamiętaj o robieniu obserwacji na bieżąco, mi aplikacja suchy poranek bardzo pomogła, codzienie wpisuję czy noc sucha czy nie, przydaje się to też przy wizytach u lekarza
Awatar użytkownika
olalena
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2020, 9:27

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: olalena »

W jaki sposób działa taki alarm i gdzie się go kupuje? Trzeba to konsultować z lekarzem?
Awatar użytkownika
Agnieszka_w
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2019, 7:44

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: Agnieszka_w »

Możesz sama kupić np. w aptece, sklepie medycznym, internecie. Oczywiści konsultacja z lekarzem nie zaszkodzi. Alarm działa na takiej zasadzie, że reaguje dźwiękiem w kontakcie z wilgocią (sonda jest przyczepiona do majtek), na który dziecko wybudza się i może skończyć siku w toalecie.
Awatar użytkownika
olalena
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2020, 9:27

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: olalena »

Aaa... rozumiem. Poszukam, może się u nas sprawdzi. Ile trzeba czekać na efekty?
Awatar użytkownika
Liwka
Posty: 89
Rejestracja: 03 lis 2019, 21:31

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: Liwka »

Wiesz co, wydaje mi się, że jest to kwestia indywidualna, zależy od konkretnego przypadku, jedno dziecko zareaguje szybciej, inne wolniej. U nas mija drugi miesiąc z alarmem i efekty wydają się już zadowalające, ale jeszcze "wpadki" się zdarzają. :) Jestem dobrej myśli.
Awatar użytkownika
olalena
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2020, 9:27

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: olalena »

Kupiłam alarm. Stosujemy już prawie miesiąc i naprawdę efekty są. Mam nadzieję, że teraz to już z górki. Dla pewności zrobiłam też badania krwi i moczu, wszystko jest ok. Czekamy na wizytę u nefrologa, znalazłam takiego z nawet krótkim terminem przez wyszukiwarkę na stronie www.suchyporanek.pl
Awatar użytkownika
Liwka
Posty: 89
Rejestracja: 03 lis 2019, 21:31

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: Liwka »

Fakt, strona w wielu przypadkach jest naprawdę pomocna. Ja jestem wdzięczna za jej polecenie, bo przyznaję, że po przeczytaniu (sporo czasu na to poświęciłam, uwierzcie) po prostu się uspokoiłam i wiedziałam, że musi być lepiej :)
Awatar użytkownika
irkaa
Posty: 86
Rejestracja: 08 lut 2020, 0:09

Re: Moczenie nocne dziecka

Post autor: irkaa »

Nie jest to przyjemna dolegliwość dla nas rodziców, a tym bardziej dla naszego dziecka. Ale spokojnie, nie ma co marnować czasu tylko trzeba od razu umówić się na wizytę i to najlepiej do renomowanego szpitala Mazovia. Moja znajoma tam z dzieckiem była i opowiadała że bardzo dobrze się nią zajęli.
ODPOWIEDZ