Potencjał w komórkach macierzystych

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Awatar użytkownika
Olga-90
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2021, 5:34

Potencjał w komórkach macierzystych

Post autor: Olga-90 »

Cześć. Niedawno czytałam artykuł o wykorzystaniu komórek macierzystych w wielu różnych zabiegach i muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że drzemie w nich taki potencjał. Dzięki temu możliwe jest na przykład leczenie dyskopatii komórkami macierzystymi. Właściwie sama mogłabym poddać się liposukcji do ich pozyskania, a wy? Co o tym myślicie?

skracanie łańcucha do piły
Magaś90

Re: Potencjał w komórkach macierzystych

Post autor: Magaś90 »

Olga-90 pisze: ↑12 kwie 2021, 0:23 Cześć. Niedawno czytałam artykuł o wykorzystaniu komórek macierzystych w wielu różnych zabiegach i muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że drzemie w nich taki potencjał. Dzięki temu możliwe jest na przykład leczenie dyskopatii komórkami macierzystymi. Właściwie sama mogłabym poddać się liposukcji do ich pozyskania, a wy? Co o tym myślicie?
Tak, to jest duzy potencjał w leczeniu różnych chorób - białaczka, choroby ukłądu odpornościowego, etc.
Józek

Re: Potencjał w komórkach macierzystych

Post autor: Józek »

To bardzo ważny aspekt. Ja na pewno mogę Wam już teraz podpowiedzieć, byście w pierwszej kolejności zajrzeli do https://ktomalek.pl/leki-przeciwnowotworowe/k-1707/1 i zastanowili się, dlaczego medycyna tak szybko się rozwija w ostatnich latach. Dzisiaj naprawdę wiele chorób można wyleczyć, co mnie osobiście bardzo pozytywnie nastraja. Grunt to się regularnie badać.
ODPOWIEDZ