Terapia dla młodzieży

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Awatar użytkownika
amira_78
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:32

Terapia dla młodzieży

Post autor: amira_78 »

Witam. Chciałabym dowiedzieć się, gdzie w Warszawie mogłabym zapisać córkę na terapię dla młodzieży? Orientujecie się, jaka poradnia prowadzi takie zajęcia?
Awatar użytkownika
Donata_77
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2020, 7:16

Re: Terapia dla młodzieży

Post autor: Donata_77 »

Polecam zapoznać się z ofertę poradniasalomon.pl. Leczą naprawdę skutecznie i bardzo angażują się w każdy etap terapii. Sama miałam z nimi do czynienia, więc wiem, w jaki sposób działają. Przede wszystkim profesjonalnie, a to chyba najważniejsze? :)
Awatar użytkownika
czikorita
Posty: 230
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:48

Re: Terapia dla młodzieży

Post autor: czikorita »

Nie można także zapominać o terapii dla najmłodszych. Terapia poprzez metodę Tomatisa tomatis-swidnica.pl okazała się nie lada zbawieniem dla mojego dziecka, cierpiącego na ADHD. Przywiązujmy wagę do ich zdrowia już od najmłodszych lat!
Awatar użytkownika
BeataBeaaa89
Posty: 80
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:29

Re: Terapia dla młodzieży

Post autor: BeataBeaaa89 »

ja ze swojej strony polecam Ośrodek Psychoterapii „SUKCES” w Grodzisku Mazowiecki https://osrodeksukces.pl/dladzieci/ . Ośrodek oferuję prowadzenie terapii indywidualnych oraz grupowych dla dzieci cierpiących na ADHD, autyzm i Zespół Aspergera. W ośrodku możemy liczyć na pomoc w postaci warsztatów dla rodziców dzieci z tymi zaburzeniami, a także warsztaty kontroli złości dla dzieci z autyzmem i z ADHD.
MonikaCeś

Re: Terapia dla młodzieży

Post autor: MonikaCeś »

Bardzo ważna jest oczywiście odpowiednia terapia i wczesne wspomaganie rozwoju dlatego ja polecam odwiedzić punkt http://sensoryczny-most.pl/. Punkt oferuję usługi w zakresie terapii dzieci : integracja sensoryczna, terapia ręki, zajęcia z psychologiem, logopedą, fizjoterapeutą. Ja chodziłam tam z córką i naprawdę z wizyty na wizytę widziałam poprawę.
Boguśka

Re: Terapia dla młodzieży

Post autor: Boguśka »

Wszystko oczywiście zależy od tego o jakiej terapii mowa. Bo na przykład jeśli mamy do czynienia z uzależnieniem to wiadomo, że bez takiej terapii nie obędzie się. Sama doskonale o tym wiem dlatego też szukałam ośrodka w którym taką terapię można odbyć. I tak trafiłam na ośrodek Mental Relax w którym to znajdziemy bardzom dobrych terapeutów z pomocą których na pewno uda nam się wyjść z każdego uzależnienia.
Sławomir

Re: Terapia dla młodzieży

Post autor: Sławomir »

Najważniejsze to dobrze zastanowić się nad tym, jaka terapia byłaby dla Was szczególnie korzystna. Wiem, że wiele osób decydujcie się na takie rozwiązania jak chociażby https://lekarzebezkolejki.pl/blog/terap ... cia/w-1332 więc na pewno mogę Wam podpowiedzieć, byście tam zajrzeli i pomyśleli, czy i u Was tego typu terapia by odpowiednio zadziałała.
mONIKAś

Re: Terapia dla młodzieży

Post autor: mONIKAś »

Warto również korzystać z pomocy różnych fundacji, które oferują pomoc i wsparcie dla dzieci z autyzmem. Ja znam bardzo dobrą fundację "Miś" http://fundacjamis.pl/ - : fundacja dla dzieci autystycznych i dzieci z zespołem Downa. Bardzo wsparcie fundacji i wiele dzięki nim się nauczyłam wychowując dziecko ze spektrum autyzmu.
kajaaa

Re: Terapia dla młodzieży

Post autor: kajaaa »

Wszystko zależy od potrzeb i wariantu problemu, ale generalnie warto próbować moim zdaniem najróżniejszych metod. Zobaczcie przykładowo, jakie efekty zdrowotne daje alpakoterapia , ponieważ jest to zaskakujące. Poza tym taka terapia jest przyjemna, bo alpaki są przeuroczymi zwierzętami.
Awatar użytkownika
smutek
Posty: 306
Rejestracja: 15 wrz 2019, 18:14

Re: Terapia dla młodzieży

Post autor: smutek »

Uważam, że zdrowie psychiczne jest bardzo ważne. Jeśli macie problemy ze swoimi pociechami albo czujecie, że coś jest nie tak - nie warto zwlekać. Na przykład tutaj: https://www.psychoterapia-skawinska.pl/ ... zy-krakow/ znajdziecie pomoc dla swoich pociech. Warto udać się pod wskazany przeze mnie link, bo mają wielu świetnych specjalistów.
ODPOWIEDZ