Terapia uzależnień - co robić?

Wątek o zdrowiu i medycynie - dla poszukujących porad medycznych, dobrego szpitala czy poradni psychologicznej. Podpowiadamy jak poradzić sobie z chorobą, dzielimy się opiniami na temat lekarzy.
Awatar użytkownika
Leokadia
Posty: 553
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:33

Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: Leokadia »

Jak się za to zabrać?
Czy taką terapię najlepiej odbyć w zamkniętym ośrodku, czy nie zawsze jest to najlepsza opcja?
Nie miałam nigdy styczności z takimi rzeczami...
Tutaj https://rehab-terapia.pl/ czytałam więcej o tym, jak funkcjonuje taki Prywatny Dom Terapeutyczny.
Czy tego rodzaju miejsca są najlepsze do leczenia tego rodzaju problemów?
Awatar użytkownika
Liwka
Posty: 89
Rejestracja: 03 lis 2019, 21:31

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: Liwka »

Trzeba znaleźć dobrą terapię uzależnień, to przede wszystkim. Jeśli mogę polecic takie miejsce w Krakowie, to Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl mają naprawdę bardzo dobrą opinię. Przede wszystkim jednak, osoba uzależniona musi podjąć decyzję o chęci leczenia.
Awatar użytkownika
lorna
Posty: 121
Rejestracja: 02 lis 2019, 20:48

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: lorna »

Bardzo dobry ośrodek terapii uzależnień to http://szansanawolnosc.pl/ w województwie śląskim. Mój brat miał problem z alkoholem i dzięki nim od trzech lat jest już trzeźwy, także warto sobie ich sprawdzić bo efekty ich pracy sa dobre.
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 41
Rejestracja: 21 paź 2019, 14:07

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: Matylda »

W każdej placówce leczniczej trochę inaczej pewnie wygląda leczenie. Na przykład, jeśli chodzi o Ośrodek Wiosenna, to można skorzystać zarówno z terapii stacjonarnej zamkniętej, jak i niestacjonarnej, czyli dojazdowej. Decyzję podejmuje się indywidualnie. Ten ośrodek należy do jednego z najlepszych i warto się do nich zgłosić, gdy zachodzi taka potrzeba leczenia uzależnienia.
Awatar użytkownika
emiliano920
Posty: 94
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:33

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: emiliano920 »

Myślę, że dobrego psychiatry, jak i dobrych możliwości leczenia możesz szukać również w klinice PsychoMedic w Łodzi. Mają dobrych specjalistów, różne możliwości oraz gabinety, które pozwalają na to, aby swobodnie rozmawiać z psychiatrą. Warto szukać pomocy, bo łatwiej jest wyleczyć chorobę, jeśli nie jest ona w tak zaawansowanym stadium.
Awatar użytkownika
hanusia
Posty: 48
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:25

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: hanusia »

Zgadzam się z poprzednikiem, że w przypadku alkoholizmu zresztą jak i innych nałogów najważniejsza jest terapia i pomoc psychoterapeutów. Sama szukałam pomocy dla brata i trafiłam o ofertę Ośrodka terapii Forest tyle tylko, że on odmówił pomocy i nie zamierza się leczyć a na siłę nikt nic nie zrobi także pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że dosięgnie dna i sam zwróci się o pomoc
Awatar użytkownika
stefek
Posty: 48
Rejestracja: 25 cze 2019, 6:04

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: stefek »

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o uzależnienie i to obojętnie w jakiej formie to najważniejsze aby przekonać daną osobę do podjęcia wyzwania jakim jest wyjście z tego nałogu. Jest to dość trudne ale wykonalne. Tym bardziej, że jest dużo bardzo dobrych ośrodków w których pomogą nam. Jak np Ośrodek Terapii Nefo. W ośrodku tym pracują specjaliście którzy bardzo chętnie pomogą wyjść z tego nałogu. Także czasami warto jest poprosić o pomoc bo nie koniecznie damy sami sobie radę z pewnymi problemami
Awatar użytkownika
kokosanka
Posty: 23
Rejestracja: 28 lis 2019, 21:15

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: kokosanka »

Podstawa terapi uzaleznien jest to by osoba z problemem podeszla do terapii dobrowolnie. To jest tak ze nie da sie nikogo wsadzic gdzies na sile i liczyc na spektakularne efekty. Moja siostra uciekla z odwyku gdy maz ja tam wsadzil na sile.. dopiero pol roku pozniej sama zachciala sie leczyc, zapisala sie do osrodka Tratwa w Wiśle i stanela na nogi
Awatar użytkownika
marta6767
Posty: 134
Rejestracja: 10 gru 2019, 12:14

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: marta6767 »

Z pewnością wiele osób z Was zastanawiam się nad tym, w jaki sposób pomóc alkoholikowi, jeśli nic już nie skutkuje. Na szczęście jest wiele różnych artykułów w sieci na ten temat. Powinniście zerknąć sobie na stronę https://www.dobrystan.pl/artykuly/jak-s ... alkoholika Tam można znaleźć wiele różnych informacji, które się Wam przydadzą.
Awatar użytkownika
Sonka
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2020, 11:21

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: Sonka »

Mój znajomy uzależnił się od alkoholu ale i narkotyków. Zawsze uwielbiał imprezować ale niestety zaczął przeginać a my zaczęliśmy się o niego bać. Każde rozmowy spełzały na niczym bo przecież on może nie pić. Niestety nie mógł.. Dopiero po przedawkowaniu i wylądowaniu w szpitalu się ocknął i zgodził na leczenie. Znaleźliśmy mu najlepszy ośrodek według rankingów czyli Forest. Tam przeszedł dość długie leczenie ale gdy wyszedł z ośrodka jest całkiem innym człowiekiem i mam nadzieję, że tak już pozostanie
Kłocek

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: Kłocek »

Nie wiem czy jest konieczność zamykania się w ośrodku, to raczej zależy od problemu alkoholizmu. Polecam przede wszystkim zadzwonić do przychodni specjalistycznej i omówić to z lekarzem. To właśnie on oceni stan pacjenta i dobierze odpowiednią metodę leczenia. Ja od kilku lat korzystam z usług kliniki https://www.alkoholizm.bydgoszcz.pl/oferowane-terapie/ i bardzo polecam. Zapewniają naprawdę fachową pomoc.
Zimała

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: Zimała »

ja polecam przede wszystkim zapoznać się z informacjami co do uzależnienia oraz przebiegu leczenia, a już następnie rozpocząć proces terapii. Do lektury wrzucam bloga: https://www.esperal.edu.pl/lublin/
Zajrzyjcie sobie!

susz blog
Awatar użytkownika
elzunia
Posty: 68
Rejestracja: 27 cze 2019, 16:40

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: elzunia »

W klinice medox to miejsce, które mogę polecić z czystym sumieniem i pełną tego odpowiedzialnością. To miejsce, którego celem jest naprawdę pomoc ludziom uzależnionym i zrobić odpowiedni detoks alkoholowy https://medox.org.pl/detoksykacja-alkoholowa/ i jeśli tylko te chcą - są w stanie zacząć wszystko od nowa.
Awatar użytkownika
seven_sins
Posty: 84
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:18

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: seven_sins »

Pomoc tego typu o której wspominacie to rzecz niezbędna dla każdej osoby uzależnionej. Choć znam jeszcze jedną metodę mianowicie esperal Nowy Dwór Mazowiecki (zabieg wykonywany w tym mieście) . Z jego powodu osoba czuje znaczne odrzucenie od alkoholu i nie ma ochoty pić go w większych ilościach.
wiełkova7

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: wiełkova7 »

Kluczem do sukcesu terapii jest chęć osoby chorej do jej podjęcia i do zrozumienia swojej choroby, dlatego samo leczenie musi być prowadzone na wielu płaszczyznach, z naciskiem na sferę psychologiczną, dzięki której osobie leczonej dużo łatwiej będzie przepracować swoje problemy i wyeliminować przyczyny uzależnienia. Ośrodki, które oferują kompleksową pomoc to według mnie najlepszy wybór, bo zapewnią osobie uzależnionej odpowiednie wsparcie i pomoc psychologiczną. W mojej rodzinie polecany jest Ośrodek Terapii Uzależnień "Trzeźwość" w Łomży: https://osrodektrzezwosc.pl/oferta/program-terapii/ w którym leczono mojego dziadka i wujka. Obydwaj bardzo chwalili podejście kadry, ich zaangażowanie i profesjonalną wiedzę. Dzięki terapii wyszli z nałogu i do dziś do niego nie wrócili. Jeżeli ktoś zmaga się z uzależnienie to jak najbardziej polecam zainteresować się tym ośrodkiem.
Dawid

Re: Terapia uzależnień - co robić?

Post autor: Dawid »

Polecam aby najpierw umówić się na konsultację z lekarzem, który oceni stan pacjenta i indywidualnie dla danego przypadku, dobierze leczenie. Z tego co zauważyłem terapia faktycznie jest najczęściej wybieraną opcją, choć zdecydowanie większą efektywność wykazuje wszywka. Mogę polecić stronę https://esperalkatowice.pl/esperal-chor ... bie-zdroj/, gdzie znajdziecie wiele przydatnych informacji na ten temat. Esperal jest formą leczenia farmakologicznego o działaniu awersyjnym.
ODPOWIEDZ