Blaszak czy murowany?

Samochody, przepisy, serwis, naprawy. Zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji.
Rysiów

Blaszak czy murowany?

Post autor: Rysiów »

Piszę z pytaniem. Jesteśmy w facie projektu domu i chcemy zrobić garaż oddzielnie. Zastanawiamy się nad postawieniem zwykłego blaszaka lepszej jakości, coś takiego: https://swiatgarazy.com/garaze-blaszane ... e-premium/. I jakie macie opinie? Garaż potrzebny nam jest na dosłownie kilka gratów i auto...
SylwekŁ

Re: Blaszak czy murowany?

Post autor: SylwekŁ »

Budując dom trzeba też pomyśleć o garażu. Fajnym rozwiązaniem może być betonowy garaż modułowy - https://betblok.pl/Betonowe-garaze-modulowe.html To naprawdę trwałe i porządne rozwiązanie. Taki garaż ma też ten plus, że postawić można go bardzo szybko i szybko też przebudować.
Paweł87

Re: Blaszak czy murowany?

Post autor: Paweł87 »

Zdecydowanie lepszym wyborem będzie garaż blaszany. Jest dużo tańszy od murowanego, a sprawdza się równie dobrze. Montaż jest bardzo łatwy i można go postawić w dowolnym miejscu, bez pozwolenia na budowę (jeśli posiada odpowiednie wymiary). Jest trwały, dobrze chroni pojazdy, czy inne rzeczy które się w nim znajdują.
dżinks

Re: Blaszak czy murowany?

Post autor: dżinks »

Betonowy na pewno jest trwalszy ale i dużo droższy i wymaga więcej zachodu, blaszak jest tańszy, nie potrzeba żadnych zezwoleń i teoretycznie można go postawić w 1 dzień. Porządnie zrobiony przetrwa sporo. Ja postawiłem na garaż metalowy i mam go już 4 lata, spełnia w 100% moje oczekiwania.
_______________________
Odzież angielska
Dzięcioł

Re: Blaszak czy murowany?

Post autor: Dzięcioł »

Jak chodzi o garaż to ja wybrałem blaszany tym bardziej że dobrze wykonany będzie równie wytrzymały co murowany a koszt jest dużo mniejszy. Jak masz projekt to obróbkę blach i profili zleć tej firmie http://ciecielaser.pl/ciecie-laserowe-blach/ bo nie tylko mają odpowiednie zaplecze ale i doświadczenie. Wykonają elementy jak trzeba i dodatkowo zabezpieczą je antykorozyjnie.
Kozoń

Re: Blaszak czy murowany?

Post autor: Kozoń »

W mojej opinii warto, żeby jednak garaż był w bryle budynku. Jeżeli szukacie przede wszystkim dobrej jakości propozycji w wydaniu bram segmentowych do domu, ale również przemysłowych to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam zapoznanie się z oferta firmy Bramotechnika u których znajdziecie wszystko co potrzebne od najlepszych bram marki Hormann, ale również profesjonalne wsparcie ze strony obsługi przy wyborze i wykonania montażu. U nas poszło to tak jak sobie zaplanowaliśmy, dlatego też polecam odwiedzić ich stronę https://www.bramotechnika.pl/oferta/bramy-przemyslowe na której dowiecie się więcej, jak i sprawdzicie realizacje jakie już udało im się wcześniej wykonać :)
magaś90

Re: Blaszak czy murowany?

Post autor: magaś90 »

Dzięcioł pisze: ↑20 mar 2021, 20:28 Jak chodzi o garaż to ja wybrałem blaszany tym bardziej że dobrze wykonany będzie równie wytrzymały co murowany a koszt jest dużo mniejszy. Jak masz projekt to obróbkę blach i profili zleć tej firmie http://ciecielaser.pl/ciecie-laserowe-blach/ bo nie tylko mają odpowiednie zaplecze ale i doświadczenie. Wykonają elementy jak trzeba i dodatkowo zabezpieczą je antykorozyjnie.
Jak nie można inaczej, to garaż blaszany jest zawsze lepszy niż chmurka, ale jednak najlepiej jak jest w budynku (podziemny) lub przydomowy (w bryle).
wojtuś

Re: Blaszak czy murowany?

Post autor: wojtuś »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej ... http://www.dom-ster.pl/
Bartłomiej41

Re: Blaszak czy murowany?

Post autor: Bartłomiej41 »

Czy posiadacie swoje ulubione portale informacyjne, które regularnie odwiedzacie? Osobom zainteresowanym tematem budowy oraz aranżacji wnętrz mogę polecić sprawdzić porady na stronie - https://iixc.pl/ .
Mośka121

Re: Blaszak czy murowany?

Post autor: Mośka121 »

Moim zdaniem blaszak jest lepszym, rozwiązaniem bo ekonomicznym ale też wytrwałym i solidnym. Zobaczcie na garaże blaszane prime garage tam macie informacje na temat takich rozwiązań. Poczytajcie więcej na ten temat.
ODPOWIEDZ