jak zabezpieczyć alimenty?

Dobre rady na każdy temat. Rozmawiamy o swoich wątpliwościach, kłopotach i szukamy rozwiązań.
Awatar użytkownika
Jona_98
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2023, 12:36

jak zabezpieczyć alimenty?

Post autor: Jona_98 »

Witajcie kochani. Chciałabym poprosić was o pomoc, ponieważ szukam porady dotyczącej zabezpieczenia alimentów. Nie miałam nigdy z tym do czynienia, więc zupełnie się nie znam i wiem, że dobrze będzie wybrać się do radcy prawnego. Mimo wszystko chcę też usłyszeć wasze historie, bo być może coś z nich wyciągnę. Czy ktoś chce podzielić się doświadczeniami? :)
alinka

Re: jak zabezpieczyć alimenty?

Post autor: alinka »

Koniecznie zgłoś się do prawnika. Podpowie, co i jak. Nie wiem, skąd jesteś, ale mogę Ci polecić Legaleo - Kancelarię Wojas Pawlak. Moją znajomą świetnie przygotowali do sprawy i udało im się ugrać alimenty, o jakie znajoma wnioskowała. Cały proces przebiegł w bardzo profesjonalnej atmosferze, pełnej zrozumienia.
Alwin

Re: jak zabezpieczyć alimenty?

Post autor: Alwin »

Alimenty to ciągły obowiązek finansowy, który może ciągnąć się przez wiele lat. W Polsce prawo mówi, że alimenty są należne do momentu, gdy dziecko jest w stanie samodzielnie się utrzymać, co nie zawsze jest równoznaczne z osiągnięciem pełnoletniości. Zrozumienie tej zasady jest istotne i dobrze opisane na https://jaw.pl/2024/05/do-jakiego-wieku ... -alimenty/ i przygotowanie do tych zobowiązań wymaga dobrego zrozumienia prawa.
ODPOWIEDZ