Prawo kanoniczne i rozwód

Dobre rady na każdy temat. Rozmawiamy o swoich wątpliwościach, kłopotach i szukamy rozwiązań.
Awatar użytkownika
bert_87
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2020, 21:53

Prawo kanoniczne i rozwód

Post autor: bert_87 »

Witam. Czy ktoś z was ubiegał się o unieważnienie małżeństwa w Łodzi? Z pomocy jakiej kancelarii korzystaliście? Mam na oku pewnego adwokata, ale pytam też tutaj, żeby mieć więcej opcji do wyboru i zdecydować się na najlepszą. Jeśli wiecie coś na ten temat, to będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
modny
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:17

Re: Prawo kanoniczne i rozwód

Post autor: modny »

Z tego co mi wiadomo to uzyskanie rozwodu kościelnego niestety nie jest łatwe i ja jestem zdania, że wtedy już musimy mieć solidne do tego podstawy. Nawet czytałem całkiem niedawno artykuł https://www.kancelaria-kanoniczna.com/j ... rozwodzie/ jak tak naprawdę wygląda podział majątku już po rozwodzie.
ryż

Re: Prawo kanoniczne i rozwód

Post autor: ryż »

Jeżeli czeka was rozwód, a nie wiecie gdzie możecie złożyć pozew rozwodowy, to polecam wam zgłosić się do https://i-rozwod.pl/gdzie-zlozyc-pozew-o-rozwod Mają ogromne doświadczenie oraz wiedzę w tym zakresie, więc z pewnością pomogą wygrać sprawę. Z tego co wiem, co na ich stronie jest możliwość złożenia pozwu online, co jest z pewnością dużym ułatwieniem.
SzymonŻak

Re: Prawo kanoniczne i rozwód

Post autor: SzymonŻak »

Złożenie pozwu rozwodowego Online? To jest straszne. Mowie poważnie. siedzisz sobie z żoną w domu i pytasz się. Skarbie co robisz? a składam pozew. Dziwna trochę sytuacja moim zdaniem bo nic nie zastąpi rozmowy a z adwokatem od rozwodów który moze doradzić jak podejść do całego tematu. Bo przecież pozew to tylko jeden element. Ale do tego trzeba się przygotować. Pozbierać "kwity" przemyśleć co chcesz osiągnąć. A nie tylko złożyć pozew i tyle.
Kaśka

Re: Prawo kanoniczne i rozwód

Post autor: Kaśka »

Hej. Mam taką nietypową prośbę, ale juz nie wiem do kogo powinnam się z tym zgłosić. Niedawno zostały mi wręczone papiery rozwodowe i kompletnie nie byłam na to przygotowana. Wiecie może do kogo mogłabym sie udać, żeby jakoś przejść z honorem przez to piekło? Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek polecenia na ternie Trójmiasta - bo właśnie stamtąd pochodzę.
róża

Re: Prawo kanoniczne i rozwód

Post autor: róża »

Na terenie Trójmiasta niestety nie znam nikogo, ale podpowiem Ci, żebyś zapisała sobie wszystko na kartce. Dzięki temu, nie zapomnisz o niczym, co powinien wiedzieć mecenas przed podjęciem Twojej sprawy. Ważne, żeby być szczerym i niczego nie ukrywać, bo na sali sądowej mogą wyjść naprawdę różne, często też nieprzyjemne rzeczy. Trzymam kciuki, żeby Ci się udało szybko to zakończyć.
Gośka

Re: Prawo kanoniczne i rozwód

Post autor: Gośka »

Przykro mi, ze musisz przez to przechodzić. Ale masz rację, bez pomocy dobrego mecenasa się nie obejdzie. Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to spróbuj skontaktować się z kancelarią http://www.mindykowski.pl/. Wiem, ze oni mają doświadczenie w sprawach rozwodowych, więc z pewnością pomogliby Ci przejść przez to wszystko. Trzymam kciuki, żebyś jak najszybciej zaznała spokoju.
Borek

Re: Prawo kanoniczne i rozwód

Post autor: Borek »

Warto zainwestować w profesjonalne poradnictwo psychologiczne dla siebie i dla dziecka, aby lepiej poradzić sobie z emocjami związanymi z rozwodem. Poradnictwo może również pomóc w zachowaniu zdrowej relacji z dzieckiem. Więcej informacji na temat wsparcia psychologicznego znajdziesz pod adresem https://hej.mielec.pl/pl/651_artykuly-s ... odzie.html więc fajnie o tym wiedzieć.
Włochaty

Re: Prawo kanoniczne i rozwód

Post autor: Włochaty »

Podczas rozwodu bardzo ważne jest, aby nie podejmować pochopnych decyzji dotyczących dzieci. Ich dobro powinno być priorytetem. Na stronie https://klubmykobiety.pl/czego-nie-wart ... e-rozwodu/ możesz znaleźć wskazówki, jak podejmować najlepsze decyzje dla swoich dzieci.
Ares

Re: Prawo kanoniczne i rozwód

Post autor: Ares »

Sąd bada również, jakie są plany życiowe stron po rozwodzie, w tym możliwości zawodowe i miejsce zamieszkania. Jest to szczególnie istotne, gdy w grę wchodzą małoletnie dzieci i ich przyszłość. Dla osób zainteresowanych głębszym zrozumieniem tego aspektu, przydatny może być artykuł https://sloworegionu.pl/dolny-slask-1/1 ... dowej.html i na pewno fajnie go przeczytać.
ODPOWIEDZ