system podatkowy

Dobre rady na każdy temat. Rozmawiamy o swoich wątpliwościach, kłopotach i szukamy rozwiązań.
Awatar użytkownika
karolina
Posty: 37
Rejestracja: 04 lip 2020, 20:44

system podatkowy

Post autor: karolina »

Prowadzę małe przedsiębiorstwo i staram się sama prowadzić księgowość, jak na razie takie rozwiązanie się sprawdza. Mam tylko dylemat z JPK VAT nie wiem jak sobie z tym tematem poradzić. Możecie podpowiedzieć coś w tym temacie?
yuśka

Re: system podatkowy

Post autor: yuśka »

Ja obsługę kadrową i płacową zleciłem innej zewnętrznej firmie, korzystam z outsourcingu i wam też polecam. Dzięki temu nie stresuję się tym czy wszystko jest zrobione jak trzeba, mam czas na rozwój firmy. Tutaj http://di.com.pl/korzysci-jakie-daje-fi ... plac-65231 macie na ten temat ciekawy artykuł.
Awatar użytkownika
modny
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:17

Re: system podatkowy

Post autor: modny »

Sam system podatkowy jest niezwykle skomplikowany ale jednak mimo wszystko wart jest go chociaż powierzchownie znać. Mi spodobał się wpis https://taxology.co/jaki-vat-obowiazuje-w-niemczech/ z którego zrozumiałem jaki system VAT obowiązuje w Niemczech. Tym bardziej, że zamierzam właśnie tam wykonywać usługi.
wąlatymon

Re: system podatkowy

Post autor: wąlatymon »

Jeśli chodzi o samodzielne prowadzenie księgowości w spółce to okazało się to dla mnie zbyt czasochłonne dlatego korzystam z usług specjalistów z biura https://global-accounting.pl/ którzy wyręczają mnie w tych ciężkich zmaganiach podatkowo-finansowych :)
ODPOWIEDZ