Zagraniczne rozliczenie podatkowe

Dobre rady na każdy temat. Rozmawiamy o swoich wątpliwościach, kłopotach i szukamy rozwiązań.
Awatar użytkownika
Leoncja_61
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2020, 15:13

Zagraniczne rozliczenie podatkowe

Post autor: Leoncja_61 »

Zajmowaliście się kiedykolwiek rozliczaniem podatku za pracę za granicą? Mnie zdecydowanie przydałaby się pomoc specjalisty, dlatego też myślę o skontaktowaniu się z BFA Poland. Co możecie mi powiedzieć na ich temat?
Awatar użytkownika
lidia_75
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2021, 21:32

Re: Zagraniczne rozliczenie podatkowe

Post autor: lidia_75 »

Pracownicy BFA to specjaliści, dzięki którym zagraniczne rozliczenie podatkowe przestaje być tak skomplikowaną i złożoną sprawą. Wiem, co mówię, bo sama się z nimi kontaktowałam i mogę z całego serca polecić.
Awatar użytkownika
monka
Posty: 440
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:05

Re: Zagraniczne rozliczenie podatkowe

Post autor: monka »

Według mnie najlepiej się rozliczyć samodzielnie, przy pomocy programu o jakim piszą na https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... kowej.read . Ja tak robię co roku i uważam, że jest to najwygodniejsza i najszybsza opcja.
Rabuś

Re: Zagraniczne rozliczenie podatkowe

Post autor: Rabuś »

Faktycznie sam rozliczenia podatkowe są już dość ważne i moim zdaniem zdecydowanie warto jest również co nieco wiedzieć na sam temat podatku VAT. Bardzo ciekawie w temacie https://taxology.co/pl/jak-opodatkowac- ... enta-w-uk/ poruszono kwestię właśnie podatku VAT w przypadku sprzedaży towaru do Wielkiej Brytanii.
Miętus

Re: Zagraniczne rozliczenie podatkowe

Post autor: Miętus »

W sumie rozliczanie się z podatku jest naszym obowiązkiem i ja jestem zdania, że bardzo ważną sprawą jest również to, aby wiedzieć co nieco na temat ulgi B+R. Jeśli kogoś ten temat interesuje to zachęcam do przeczytania artykułu https://manager24.pl/czym-jest-ulga-br/ gdyż właśnie tam ta kwestia została bardzo dokładnie opisana.
Rębak

Re: Zagraniczne rozliczenie podatkowe

Post autor: Rębak »

Akurat na zagranicznych kwestiach podatkowych ja się za bardzo nie znam ale myślę, że wiele ciekawych informacji znajdziemy w Internecie. Właśnie dlatego ja również chciałbym każdemu polecić świetny wpis http://www.secus.pl/zmiany-podatkowe-w- ... -nas-czeka gdzie fajnie opisano zmiany podatkowe w nadchodzącym 2022 roku.
Kubas

Re: Zagraniczne rozliczenie podatkowe

Post autor: Kubas »

Ja pracowałem dłuższy czas w Niemczech i w związku z tym znalazłem dobrą pomoc w rozliczeniu podatku w postaci usług biura Anny Gerbracht w Guben. Świadczą profesjonalne usługi biurowe dla osób pracujących w Niemczech, wszystko załatwiają fachowo, solidnie i terminowo, do tego nie przesadzają ze stawką. Nie tylko pomagają w rozliczeniu podatków i wypełnieniu PITów, ale też zajmują się wypełnieniem wniosków o świadczenia socjalne, rodzinne i rodzicielskie, także warto sobie tę firmę zapamiętać. Tu znajdziecie więcej na ten temat https://www.uslugibiurowe-lubuskie.pl/u ... czanie-pit Ja jak najlepiej ich oceniam.
ODPOWIEDZ