Jak radzić sobie z toksycznym szefem?

Czy warto inwestować w siebie? Jak się motywować? Gdzie zdobywać wiedzę? Wątek dla osób stawiających na rozwój osobisty i edukację.
Awatar użytkownika
ewald-69
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2019, 17:12

Jak radzić sobie z toksycznym szefem?

Post autor: ewald-69 »

Ostatnio w pracy nie mam najłatwiej. Pracuję w handlu, lubię to robić, lubię kontakt z ludźmi, jak coś się dzieje, wyzwania, te sprawy. Tylko, że jak można normalnie pracować gdy codziennie słyszy się, że jest sie beznadziejnym pracownikiem? Zmienił sie mój menager, poprzedni był w porządku człowiek, a ten wprowadził niezły kwas do firmy. Jak myślę o pójściu do firmy to aż mnie mdli..Zwolnić się? Znosić cierpliwie?
Awatar użytkownika
Róża_60
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2019, 22:53

Re: Jak radzić sobie z toksycznym szefem?

Post autor: Róża_60 »

Nie zazdroszczę sytuacji, serio.. Kiedyś też miała "przyjemność" pracy w takiej toksycznej atmosferze. Wytrzymałam 3 miesiące i wylądowałam u psychologa. Z depresją radziłam sobie jeszcze kolejny rok. Oczywiście moja noga już nie postanęła w tej pracy.
Awatar użytkownika
ewald-69
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2019, 17:12

Re: Jak radzić sobie z toksycznym szefem?

Post autor: ewald-69 »

Nie wiedziałem, że to może się tak skończyć. A może mogłabyś mi podać namiary na tego psychologa? może też bym spróbował.

hops valerian passion flower
Awatar użytkownika
Róża_60
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2019, 22:53

Re: Jak radzić sobie z toksycznym szefem?

Post autor: Róża_60 »

Jasne, to była pani Lidia Przezak. Bardzo dobra psychoterapeutka. Przepracowałyśmy wszystko, bez pośpiechu. Nie czułam żadnej presji czy wstydu, to bardzo wazne jeżeli terapia ma zadziałać.
Awatar użytkownika
ewald-69
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2019, 17:12

Re: Jak radzić sobie z toksycznym szefem?

Post autor: ewald-69 »

Dobrze wiedzieć. Dzięki bardzo za kontakt, mam nadzieję, ze to wszystko skończy się za niedługo.
Awatar użytkownika
waza
Posty: 510
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:28

Re: Jak radzić sobie z toksycznym szefem?

Post autor: waza »

Moim zdaniem najlepiej w takiej sytuacji po prostu zmienić pracę. Co powiecie na wyjazd do pracy za granicę? Na stronie https://pl.europa.jobs/praca-w-wielkiej-brytanii/ znajdziecie sporo atrakcyjnych ofert pracy z Wielkiej Brytanii, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Polecam się zapoznać :)
Awatar użytkownika
figaro
Posty: 363
Rejestracja: 28 paź 2019, 15:44

Re: Jak radzić sobie z toksycznym szefem?

Post autor: figaro »

Raz na jakiś czas staram się zadbać o relaks i wyjazd, gdzieś daleko. Ostatnio ruszyłam do Świnoujścia, gdzie w odpoczynku od szefa pomógł mi Hotel Villa Herkules http://www.villaherkules.pl/ w Świnoujściu. Poza znakomitymi warunkami do wypoczynku, na miejscu mogłem również liczyć na odnowę biologiczną. Zwiedziłam również grotę solną.
Awatar użytkownika
ella_88
Posty: 86
Rejestracja: 15 maja 2019, 6:09

Re: Jak radzić sobie z toksycznym szefem?

Post autor: ella_88 »

Albo zmienić pracę albo raz na jakiś czas zafundować sobie jakiś relaks. Dla jednych może to być wieczór z lampką wina i książką, dla innych wyjście na basen czy do kina a jeszcze dla innych taki masaż relaksacyjny w warszawie https://medicaspa.pl/nasza-oferta/masaz ... laksacyjny. Każda opcja jest dobra :) To pozwala naładować akumulatory i spojrzeć na wszystko przez różowe okulary :)
ODPOWIEDZ