Przyda się nauka języka niemieckiego?

Czy warto inwestować w siebie? Jak się motywować? Gdzie zdobywać wiedzę? Wątek dla osób stawiających na rozwój osobisty i edukację.
Awatar użytkownika
Leokadia
Posty: 553
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:33

Przyda się nauka języka niemieckiego?

Post autor: Leokadia »

Zastanawiam się na ile to jest coś dla mnie.
Tutaj https://www.structura.pl/ widziałam, że mają w ofercie coś takiego jak właśnie nauka języka niemieckiego.
Chciałabym jednak dowiedzieć się czegoś więcej.
Na przykład na ile to się okazuje przydatne w życiu, w pracy itp.
Korzystacie z takich umiejętności?
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 41
Rejestracja: 21 paź 2019, 14:07

Re: Przyda się nauka języka niemieckiego?

Post autor: Matylda »

Oczywiście, że przyda się nauka niemieckiego i to nie tylko. Ja zaplanowałam sobie przyswoić także angielski. Stwierdziłam, że czas na to aby pomyśleć o samorozwoju i wzięłam się do roboty w tym kierunku :) Pewnie bym tego nie zrobiła ale trafiłam na cudowny portal dla kobiet My-V, który bardzo mnie zmotywował do działania. Zachęcam do jego poznania.
Bartaaś

Re: Przyda się nauka języka niemieckiego?

Post autor: Bartaaś »

Oczywiście! Inwestycja w nauki języków zawsze jest opłacalna. Zwiększa twoje szanse na rynku pracy. Możesz też zwiedzać świat bez bariery językowej ;) Mnie zainteresowała nauka niemieckiego online https://akcent-edu.pl/kursy-jezyka-niem ... w-137.html. Bardzo dobrze mi się w ten sposób pracuje. Teraz to chyba najbezpieczniejsza opcja kształcenie. Wirus niestety nie słabnie.
aluś

Re: Przyda się nauka języka niemieckiego?

Post autor: aluś »

Moje dziecko ma w szkole 2 języki obce angielski i niemiecki. Z tym drugim ma trochę trudności dlatego zamówiłam mu do domu dodatkowe podręczniki takie jak " Punkt. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Kurs dla początkujących i kontynuujących naukę. Szkoła podstawowa " z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html . Wiele zadań ma formę rysunków i ciekawych historyjek, dzięki czemu uczniowie chętnie je rozwiązują i czerpią przyjemność z nauki. Praca z publikacją gwarantuje systematyczny trening i utrwalenie materiału wprowadzonego w podręczniku.
ODPOWIEDZ