Ośrodek uzależnień

W zdrowym ciele zdrowy duch! Rozmawiamy o sposobach na dobrą kondycję, zbieramy informacje o eventach sportowych, sklepach ze sprzętem i dobrymi, zdrowymi przepisami.
Awatar użytkownika
Arleta
Posty: 54
Rejestracja: 21 maja 2019, 14:35

Ośrodek uzależnień

Post autor: Arleta »

Jak można sobie poradzić z uzależnieniem, kiedy nie zdaje się sprawy z tego, że jest to poważny problem. Są oczywiście osoby, które w porę decydują się na leczenie, ponieważ od razu czują, że coś z nimi nie tak. Większość jednak nie ma takiej świadomości i pogrąża się z w swoim nałogu. Znam taką osobę z bliskiego mojego otoczenia i chciałabym jej pomóc. Znalazłam nawet bardzo dobry Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo, w którym specjaliści zawodowo zajmują się pomaganiem. Czy może go znacie?
Awatar użytkownika
kokosanka
Posty: 23
Rejestracja: 28 lis 2019, 21:15

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: kokosanka »

Slyszalam o nim jak szukalam ośrodka dla ojca ale ostatecznie zapisaliśmy go do Tratwy w Wiśle i tutaj wiem ze zdecydowanie warto. Profesjonalisci z super podejsciem, nic na sile, wszystko na spokojnie i z cierpliwoscia
Awatar użytkownika
hanusia
Posty: 48
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:25

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: hanusia »

Czy macie w swojej rodzinie, czy też w swoim otoczeniu taką osobę, która jest uzależniona od alkoholizmu. Alkoholizm to problem, który dotyka wszystkich członków rodziny i bliskich. dlatego jego leczenie powinno odjąć całą rodzinę. najważniejsze, by też wybrać dobry ośrodek, by umieścić tam uzależnionego. Jeśli szukacie dobrego ośrodka to znam jeden ośrodek terapii Forest.
Awatar użytkownika
figaro
Posty: 363
Rejestracja: 28 paź 2019, 15:44

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: figaro »

Mój przyjaciel był ciężko uzależniony od alkoholu. Prawdziwym ratunkiem na kłopoty okazał się Ośrodek Leczenia Uzależnień Virtus https://virtus.bialystok.pl/ w którym to uzyskał należytą pomoc. I wyszedł z tego, a następnie zaczął naprawiać wyrządzone szkody.
Awatar użytkownika
monka
Posty: 440
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:05

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: monka »

A co myślicie o stosowaniu tzw. wszywek antyalkoholowych typu esperal http://www.dlazdrowia24.pl/esperal-wszywka-alkoholowa/ ? Czy macie kogoś wśród swoich bliskich, którym pomogła wyjść z uzależnienia? Chciałabym najpierw w taki sposób pomóc wyjść bratu z tego okropnego nałogu. Dopiero w późniejszym czasie poszukać ewentualnego ośrodka..
Awatar użytkownika
rzeżucha
Posty: 54
Rejestracja: 19 maja 2019, 6:55

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: rzeżucha »

Ośrodek uzależnień to bardzo ważny ratunek dla osoby uzależnionej i to niezależnie od czego. Bo jednak nie każdy ma na tyle silną wolę aby samemu poradzić sobie z danym nałogiem. W takim przypadku warto zwrócić się o pomoc do takiego ośrodka leczenia uzależnienia. Bardzo dobrym ośrodkiem jest Detoks Fenix Jest to jeden z najstarszych ośrodków w którym odbyć można detoks organizmu co w przypadku alkoholizmu i narkomanii ma ogromne znaczenie
Awatar użytkownika
wiki
Posty: 128
Rejestracja: 04 lip 2019, 23:04

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: wiki »

Ja od siebie mogę polecić ten ośrodek leczenia uzależnień - awamedic. Słyszałam wiele pozytywnych opinii na jego temat i kadry. Namawiam mojego ojca na leczenie w Awamedic i mam nadzieję, ze w końcu się zdecyduje. Jego nałogi od lat niszczą życie naszej rodziny.
https://fashionpolska.pl/oferty/kozuszek-damski
Awatar użytkownika
Sonka
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2020, 11:21

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: Sonka »

Mój ojciec leczył się w ośrodku Detoks Fenix. Zmagał się z AZA, nawet miał stany lękowe i myśli samobójcze. Wyniki badań były tragiczne i stwierdziliśmy, że albo odwyk i detoks albo koniec. Ojciec leczył się tam jakiś czas, został otoczony fachową opieką medyczną oraz psychologiczną i powoli każdego dnia było lepiej. To świetny ośrodek, który do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie. Opieka na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 148
Rejestracja: 16 lut 2020, 12:54

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: Lusia »

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że siłą nie namówisz alkoholika do leczenia, musi się na to zdecydować z własnej woli. Ze swojej strony możesz jedynie spróbować uświadomić mu jak nałóg wpływa na jego życie, możesz też poszukać dla niego jakiegoś specjalisty od uzależnień, który ułoży dla niego odpowiednią terapię - sprawdź klinikę Medox w Nowym Modlinie - maja dobre podejscie do kazdego pacjenta
Awatar użytkownika
opera
Posty: 48
Rejestracja: 08 wrz 2020, 18:42

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: opera »

Mój tata dopiero w zeszłym roku postanowił zmienić swoje życie i zacząć leczyć się z alkoholizmu. To była bardzo ważna decyzja w jego i w naszym życiu. On nigdy się nie awanturował, tylko po prostu upijał się dzień w dzień. Najważniejszym krokiem było zgłoszenie się do poradni leczenia uzależnień "ANA" https://www.alkoholizm.med.pl/leczenie- ... alkoholizm w Krakowie. Tam ma profesjonalna pomoc, opiekę lekarza, który zna się na tym co robi. Obecnie tata nie pije już od roku, odkąd tam poszedł nie tyka butelki i mimo, że wciąż się leczy jest z nim coraz lepiej :), polecam.
bogigrot

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: bogigrot »

Najważniejsze to znaleźć porządne miejsce gdzie się konkretnie zajmą tobą i twoim uzależnieniem. Od siebie mogę polecić ośrodek http://drogadodomu.info/ we Wrocławiu gdzie dostałem pomoc, której potrzebowałem. Droga do trzeźwości nie jest łatwa, ale z odpowiednią pomocą może się udać.
Awatar użytkownika
elzunia
Posty: 68
Rejestracja: 27 cze 2019, 16:40

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: elzunia »

Najlepszy detoks alkoholowy to z tego co wiem to właśnie ogarnęliśmy synowi na https://medox.org.pl/detoksykacja-alkoholowa/ mają świetna kadrę i mega profesjonalną ekipę jeżeli chodzi o leczenie.
mokuś

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: mokuś »

olej ośrodki zamknięte, wybierz stacjonarne leczenie ambulatoryjne i nie trać czasu na terapie grupowe w zamknięciu. Podejmij leczenie i żyj normalnie jak gdyby nigdy nic. Taką ofertę znajdziesz w przychodni https://nasz-gabinet.pl/. Masz do wyboru wiele miast: Wrocław, Warszawa, Kielce, Kraków, Poznań czy trójmiasto i szczecin
mczayś033

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: mczayś033 »

Detoksyzacja alkoholowa umożliwia w znaczący sposób poprawić stan osoby uzależnionej i przygotować ją do przeprowadzenia kompleksowej terapii. Myślę, że tutaj odpowiednim rozwiązaniem będzie oferta https://drogadodomu.info/detox-alkoholowy/ Zainteresujcie się tym.
Mała

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: Mała »

Czy wiecie że ośrodek Forest ma również usługę odtruwania i detoksykacji w domu pacjenta? Co myślicie o takim rozwiązaniu? Ja uważam, że jest to dość bezpieczne w przypadku gdy osoba uzależniona wzbrania się przed ośrodkiem. Takie odtrucie dobrze wpływa na organizm i wydaje mi się, że jest pierwszym krokiem ku terapii.
Tutuś

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: Tutuś »

No dobra jak już jesteśmy w temacie ośrodków leczenia uzależnień to tak się składa, że dowiedziałam się iż w ośrodku Mental Relax znajdziemy bardzo dobrą i fachową pomoc specjalistów i terapeutów. Poza tym jest to miejsce bardzo pięknie położone w którym to każdy uzależniony na spokojnie może podjąć walkę ze swoim uzależnieniem. Także uważam, że pobyt w tym ośrodku bardzo dobrym i chyba najważniejszym krokiem do wyjścia z nałogu jest.
Mariusz

Re: Ośrodek uzależnień

Post autor: Mariusz »

Odrzucanie pomocy to bardzo częste zachowanie osób uzależnionych. Zwykle trudno im się przyznać nawet przed samym sobą, że stracili kontrolę nad piciem. Należy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość i za wszelką cenę próbować namówić alkoholika na leczenie. Warto wcześniej przygotować się do rozmowy i przedstawić konkretne metody leczenia. Myślę, że wartą przemyślenia opcją jest na pewno [URL=https://esperalbydgoszcz.pl/esperal-wlo ... nowroclaw/]wszycie Esperalu w Grudziądzu/URL], które wykazuje wysoką efektywność.
ODPOWIEDZ