zaćma

W zdrowym ciele zdrowy duch! Rozmawiamy o sposobach na dobrą kondycję, zbieramy informacje o eventach sportowych, sklepach ze sprzętem i dobrymi, zdrowymi przepisami.
olgaś

zaćma

Post autor: olgaś »

U ojej mamy wykryto zaćmę, prawdopodobnie będzie musiała przejść operację. Jak wygląda taki zabieg i jak długo się dochodzi po nim do normalności? Czy jest bardzo bolesny? Od lekarza otrzymałam tylko zdawkową informację, że pewnie będzie potrzebna operacja. Powiedzcie coś więcej o tym wszystkim
Maryśśśka32

Re: zaćma

Post autor: Maryśśśka32 »

Zabieg nie jest bolesny, to około pół godziny, a w klinice spędza się łącznie może z 5h. Teraz takie zabiegi to już norma i naprawdę są wykonywane lawinowo, nie trzeba się bać. Grunt to wybrać dobrą klinikę okulistyczną. Mama miała operację w Szczecinie w Optegrze. Wszczepiono jej soczewkę zaawansowaną, więc i zaćmy się pozbyła i od razu wady wzroku. Na fundusz są tylko soczewki podstawowe. A co do rekonwalescencji to trzeba po zabiegu stosować specjalne krople z antybiotykiem, nie można dźwigać ciężkich rzeczy i wystawiać się na bezpośrednie słońce.
Kaśkkka

Re: zaćma

Post autor: Kaśkkka »

Maryśśśka32 pisze: ↑19 lut 2021, 22:48 Zabieg nie jest bolesny, to około pół godziny, a w klinice spędza się łącznie może z 5h. Teraz takie zabiegi to już norma i naprawdę są wykonywane lawinowo, nie trzeba się bać. Grunt to wybrać dobrą klinikę okulistyczną. Mama miała operację w Szczecinie w Optegrze. Wszczepiono jej soczewkę zaawansowaną, więc i zaćmy się pozbyła i od razu wady wzroku. Na fundusz są tylko soczewki podstawowe. A co do rekonwalescencji to trzeba po zabiegu stosować specjalne krople z antybiotykiem, nie można dźwigać ciężkich rzeczy i wystawiać się na bezpośrednie słońce.
mama ma u nich zabieg dokładnie za tydzień i czekamy, mam nadzieję, że też wszystko będzie okej, w końcu będzie pod opieką najlepszych specjalistów.
ODPOWIEDZ