Dziecko z problemami w szkole

Jakie studia wybrać? Czy warto inwestować w szkolenia i kursy? Jaki kurs języka obcego wybrać? To wątek poświęcony edukacji.
Awatar użytkownika
Jalanga
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:44

Dziecko z problemami w szkole

Post autor: Jalanga »

Jak rozpoznać jakie jest źródło problemów dziecka w szkole?
Awatar użytkownika
UlaLe
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:15

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: UlaLe »

Laikowi raczej trudno jest zdiagnozować szkolne problemy dziecka. Najczęściej nauczyciele lub lekarz pediatra kierują do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Często też rodzice słyszą, że wszystko jest w porządku, każde dziecko rozwija się w swoim tempie, że chłopcy w ogóle rozwijają się wolniej, gorzej mówią, bardziej psocą itp. Jeżeli rodzice nadal odczuwają niepokój, należy zgłosić się do specjalistycznej placówki medycznej diagnozującej zaburzenia rozwojowe. Istnieją też zaburzenia rzadkie lub niespecyficzne – niekiedy możemy zostać odesłani do specjalistycznej poradni diagnozującej takie problemy. Wsparciem i kontaktami często mogą posłużyć organizacje pozarządowe specjalizujące się w danej problematyce. Więcej na ten temat można poczytać na portalu http://epedagogika.pl
Awatar użytkownika
surayka
Posty: 109
Rejestracja: 15 maja 2019, 5:37

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: surayka »

a na czym dokłądnie te problemy polegają ? ma trudności w nauce ? Może warto skontaktować się z nauczycielami i porozmawiać na ten temat, może coś zaproponuja. W sumie ciezko mi tu doradzac bo moja córka na szczęście żadnych problemów z nauką nie ma. Ale to tez ogromna zasługa szkoły, w jakiej się uczy ( Te Vizja w Warszawie).
Awatar użytkownika
Herold
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2019, 12:52

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: Herold »

Ja szukałbym informacji na innych forach. Na pewno tak coś znajdziesz. Dużo jest forów o takiej tematyce.
Ocean marzeń zamknięty w pliku ściśniętych stron
Awatar użytkownika
maga90
Posty: 219
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:05

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: maga90 »

Najlepiej dużo rozmawiac z dzieckiem, ale nie tylko przy okazji problemów, ale na codzień. Co sie działo w szkole, o kolezankach i kolegach, o nauczycielach ... etc, wtedy rodzic natychmiast zauważy, że cos jest nie tak. A może problemy w szkole sa pochodna atmosfery w domu?
Awatar użytkownika
firt
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2020, 9:12

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: firt »

Czasami problem nie jest w szkole, ale właśnie ze zdrowiem dziecka. Mój synek właśnie był rozdrażniony, nie chciał się uczyć, a po prostu okazało się, że był chory. Całe szczęście szybko zabrałam go do lekarza-pediatry, dr Artura Luty w Lublinie https://pediatralublin.com.pl/, który go zbadał i dobrze zdiagnozował. Ogólnie lekarza jak najbardziej polecam, jest świetny i bardzo kompetentny.
Awatar użytkownika
Sonka
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2020, 11:21

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: Sonka »

Cześć jeżeli wasze dzieci mają problemy ogólnorozwojowe, są apatyczne, podejrzewacie u nich ADHD bądź autyzm warto poczytać o Metodzie Krakowskiej dzięki której będziecie mogli samodzielnie przeprowadzić terapię z waszym dzieckiem. Może akurat to pomoże bez konieczności udania się do specjalisty. Tutaj https://juniora.pl/metoda-krakowska-inf-27.html znajdziecie wszelkie informacje na jej temat. Może nie koniecznie wam ale komuś z waszego otoczenia się to bardzo przyda. Opinie na jej temat są bardzo fajne.
AlutkaŻ

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: AlutkaŻ »

Moje dziecko ma stwierdzone spektrum autyzm i pierwsze objawy zaczęły się pojawiać po 2 roku życia. Cała diagnoza trwała około 2 lat i jak to się mówi chodziliśmy od przysłowiowego Annasza do Kajfasza. Dobrze, że po drodze trafiliśmy na Centrum Terapii Dzieci i Młodzieży w Mińsku Mazowieckim http://centrumterapiidzieci.pl/kontakt/ gdzie bardzo nam pomogli i trafiliśmy na super specjalistów. Zaproponowano nam terapie w autyzmie (behawioralna) jak i skorzystaliśmy z takich zajęć jak trening umiejętności rodzicielskich.
BarbarkaŻ

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: BarbarkaŻ »

Warto również zgłosić się do fundacji, która ukierunkowała się na pomoc dzieciom z autyzmem i ja taka fundację znam. Fundacja Miś - Pomoc Niepełnosprawnym Chorym na Autyzm w Krynicy Morskiej https://www.fundacjamis.pl/oferta. Fundacja sama pozyskuje środki wiec liczba podopiecznych jest ograniczona. Nie mniej jednak warto być w temacie i być w kontakcie z fundacją.
AlicjaŻołnierczyk

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: AlicjaŻołnierczyk »

Moje dziecko jest dzieckiem autystycznym i nasza diagnoza była jak amplituda.. raz tak a raz inaczej, raz autyzm jest a raz go niema. W końcu moja znajoma podała mi chyba jeden słuszny namiar na osobę, która zajmuję się własnie diagnozą w kierunku autyzmu, ADHD, FAS oraz Zespołu Aspergera. Ośrodek Psychoterapii „SUKCES” https://osrodeksukces.pl/kontakt/ w Warszawie zrobił kompleksową diagnozę i uzyskałam pomoc.Nareszcie wiem na czym stoję i wiem co mam robić ze swoim dzieckiem.
Tyśka

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: Tyśka »

Mój syn miał problemy w szkole i okazało się, że ma autyzm. Jednak zaczęliśmy autyzm terapia, która bardzo mu pomogła. Oczywiście przepisaliśmy go do szkoły, gdzie jest klasa dla dzieci z zaburzeniami. Teraz radzi sobie bardzo dobrze i jest coraz bardziej samodzielny.
Jadźka85

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: Jadźka85 »

Szkoda, że podałaś tak niewiele informacji. Twoje dziecko ma problemy z nauką, czy zaaklimatyzowaniem się w innym środowisku? Na Twoim miejscu poszukałabym porady u dobrego i doświadczonego specjalisty. Z własnego doświadczenia mogę polecić Ci Pracownię Diagnozy i Terapii Dziecka https://www.gborkowski.pl/ w Lublinie. Mój syn chodzi tam na terapię integracji sensorycznej i widzę u niego spore postępy. Na pewno będą w stanie pomóc także Twojemu dziecku.
Gość

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: Gość »

Moje dziecko w szkole ma takie problemy że cały czas ma jakieś skaleczenia i urazy, jest nieostrożne. I dlatego myślę żeby wkupić dla niego ubezpieczenie szkolne nnw. Wiem że takie odszkodowania na pewno by nam pomogły, jakie jest wasze zdanie w temacie?
Gość

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: Gość »

Myślę że dla dziecka z problemami w szkole warto wykupić dobre ubezpieczenie, tu https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ macie opcje na takie polisy. Niska składka, poczytajcie sami jak to tam wygląda.
maryśkaa

Re: Dziecko z problemami w szkole

Post autor: maryśkaa »

No tak różne bywają problemy w szkole i też poza nią? Ale możecie przykładowo tutaj https://rodzicpyta.pl zerknąć w poradnik, ponieważ ostatnio widziałam, że można znaleźć tam odpowiedź na najtrudniejsze nawet pytania. Co w danych sytuacjach robić itd?
ODPOWIEDZ