Dom seniora - opinie

Nie masz pomysłu, gdzie przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Tobiasz1980
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2019, 18:16

Dom seniora - opinie

Post autor: Tobiasz1980 »

Hej, co sądzicie o placówkach takich jak domy spokojnej starości. Uważacie, że warto ich pracownikom powierzać opiekę nad waszymi bliskimi?
Awatar użytkownika
Apoloniusz89
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:00

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: Apoloniusz89 »

Jeśli nie ma innej możliwości. To dość trudne, więc warto wybrać zaufaną placówkę. U mnie sprawdza się https://www.familia.lodz.pl/. Ufam im i wiem, że zapewniają najlepszą opiekę swoim mieszkańcom.
Awatar użytkownika
sebul67
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:00

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: sebul67 »

Trzeba się kierować opiniami, aby senior był zadowolony - dlatego po dłuższych poszukiwaniach postawiliśmy na dom opieki Harmonia http://domsenioraharmonia.pl/ w Gdańsku. Jak się okazało, na miejscu dziadka spotkały wprost domowe warunki!
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 148
Rejestracja: 16 lut 2020, 12:54

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: Lusia »

Moim zdaniem dobrze że takie miejsca funkcjonuja, ponieważ nie zawsze jestesmt w stanie zapewnić porządną opiekę naszemu bliskiemu i dlatego powstają takie miejsca. Mój dziadek przebywa w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu i bardzo podoba mu się to miejsce - widze że odżył i czuje sie tam bardzo dobrze. Zapewniaja mu calodobowa opiekę i ciekawe zajecia np artystyczne na co dzień.
Awatar użytkownika
ZimowaDama
Posty: 79
Rejestracja: 29 paź 2019, 12:41

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: ZimowaDama »

Ważne jest też to, że dom opieki był też w miarę blisko nas, żebyśmy mogli starszą osobę możliwie często odwiedzać. To bardzo ważne. Jeśli jesteście z Nowego Dworu Mazowieckiego lub okolic to polecam zapoznać się z ofertą placówki "Dom Rodzinny". To dom opieki z bardzo fajnymi warunkami i miłym personelem.
Awatar użytkownika
anulka30
Posty: 71
Rejestracja: 25 lut 2020, 9:56

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: anulka30 »

Ja ostatnio widziałam ofertę prywatnego domu seniora na http://domseniora24.pl/ . Mają tam mnóstwo ciekawych propozycji. Opieka medyczna na wysokim poziomie, przytulne pokoje z łazienką czy nawet kaplica i domowe obiady.
Awatar użytkownika
eapl
Posty: 89
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:35

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: eapl »

My jakoś nie mogliśmy oddać babci do domu seniora, po prostu było nam jej żal, byłaby tam bez rodziny i dlatego nie zdecydowaliśmy się na to. W zamian korzystamy z pomocy firmy NESTOR Opieka domowa nad seniorem w Krakowie http://www.opiekadomowanestor.pl/oferta/. Ich pracownicy - opiekunowie przychodzą do nas codziennie i opiekują się babcią, gdy my jesteśmy w pracy i super sobie radzą, babcia jest zadowolona, bo ma faktycznie świetną opiekę.
Awatar użytkownika
bretta
Posty: 38
Rejestracja: 16 mar 2020, 8:15

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: bretta »

No my też opiekujemy się we własnym domu, dlatego musieliśmy zaopatrzyć się w cały potrzebny sprzęt, w tym też pieluchomajtki, wózek, itp. Wszystko kupiliśmy w sklepie ze sprzętem medycznym Medical http://www.medicallsklep.pl/produkty w Piotrkowie Trybunalskim. Fajnie, że bez problemu uwzględniają tam refundację NFZ, no i mają dobre ceny, polecam.
Awatar użytkownika
dzer
Posty: 73
Rejestracja: 18 mar 2020, 19:33

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: dzer »

My też zdecydowaliśmy się na to by umieścić babcię w domu seniora, niestety nie mamy warunków, żeby opiekować się nią 24 godziny na dobę, ale znaleźliśmy Dom Opieki „Modrzew” w Morągu https://www.domopiekimodrzew.pl/oferta/dom-opieki, gdzie babcia ma doskonałą opiekę i dodatkowo rehabilitację. Jest tam jej bardzo dobrze, często do siebie dzwonimy i babcia mówi, że jest zadowolona i nawet ma przyjaciół, polecam.
Awatar użytkownika
Baronowa
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:22

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: Baronowa »

Ja to mam raczej dobre opinie o takich miejscach. Wiadomo, że jest to dosyć droga rzecz, miesięczne wydatki na taki dom opieki są sporo, wiem bo ciocia w takim miejscu jest, ale opieka jest super, całodobowa profesjonalnych pielęgniarek. Można też pomyśleć o samodzielnej opiece nad starszymi osobami. Tu sklep internetowy https://esklep.brandvital.eu/koncentrat ... 3,311,2818 i ich urządzenia na pewno świetnie się przydadzą. Proponują tu koncentratory tlenu, urządzenia oddechowe, schodołazy, balkoniki itp.
Awatar użytkownika
placzmalyplacz
Posty: 61
Rejestracja: 14 wrz 2019, 21:51

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: placzmalyplacz »

Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim to wspaniałe miejsce dla każdego seniora, nie każda rodzinna ma możliwość zapewniania tak dobrej opieki na co dzień. W tym miejscu bliska nam osoba znajdzie spokój i otrzyma należytą opiekę 24 godziny na dobę, to bardzo ważne. Seniorzy mają tam również możliwość bardzo ciekawego spędzania czasu wolne, zawiązują się przyjaźnie a rodzina może również ich również bardzo swobodnie odwiedzać.

ploty z wikliny
Awatar użytkownika
mleczko90
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 16:40

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: mleczko90 »

Często dom seniora to jedyne rozwiązanie
_________________________
www
Awatar użytkownika
eapl
Posty: 89
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:35

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: eapl »

Nasz wujek jest w domu Pogodnej Jesieni w Jadwininie i ja ten dom seniora mogę jak najbardziej polecić https://www.jadwinin.pl/dom-opieki-jadwinin. Tam ma całodobową opiekę, której po udarze, niestety potrzebuje. Zajmują się nim bardzo dobrze, ceny mają tam korzystne, zwłaszcza jak za tak dobrą opiekę. Opiekunowie są u nich przeszkoleni i kompetentni i rzetelni, jedzenie mają dobre, warunki mieszkaniowe są super, jeżeli szukacie dobrego domu opieki, to warto zainteresować się właśnie nim.
Awatar użytkownika
poula
Posty: 44
Rejestracja: 28 lis 2019, 14:56

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: poula »

No właśnie decyzja o domu seniora czasem jest trudna, ale warto sobie zrobić listę za i przeciw. My nie mieliśmy większego wyboru, bo mieszkamy w bloku, nie mamy pokoju i miejsca, w którym byśmy mogli umieścić dziadka, do tego małe dzieci. No i dziadek wymagał opieki 24/dobę, której szczerze nie mieliśmy jak mu zapewnić, dlatego wybraliśmy lepsza opcję, czyli sprawdzony przez nas i rzetelny Dom Opieki „Modrzew” w Morągu https://www.domopiekimodrzew.pl/oferta/dom-opieki. Tam dziadek ma odpowiednie warunki, kosztowo nam się to opłaca, a przy tym wiemy, że dziadek ma najlepszą możliwą opiekę, polecam.
Hryńka

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: Hryńka »

Świetne opinie posiada pomysł na miasteczko seniora - http://miasteczko-seniora.pl/prywatny-d ... i-seniora/ Co tutaj króluje? Jakość i spokój dla osoby która zamieszka.
Aśka

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: Aśka »

Z okolic Puław doradzić mogę dom seniora A w sercu maj https://www.domsenioraawsercumaj.pl/ U nich osoby starsze mogą liczyć na dobrą opiekę, rehabilitację i komfortowe warunki. Mama kuzyna, która ma demencję, tam przebywa i widzę, że dobrze tam się nią opiekują.
leśna

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: leśna »

Ja powiem z doświadczenia, jeśli ktoś z Was, podobnie jak ja, opiekuje się bliskim seniorem, to leki dla niego warto teraz kupić w DOZie. Mają tam akcję, dla osób +60, od godziny 8 do 12 każdego dnia jest zniżka 20% na ich leki.
Awatar użytkownika
krwinka
Posty: 67
Rejestracja: 03 lut 2020, 17:12

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: krwinka »

Taka opieka czasami jest naprawdę bardzo trudna i ciężka, dlatego uważam, że powinno się szukać pomocy w różnych miejscach. Między inny w domach dla osób starszych, gdzie zapewniania jest całodobowa opieka. Ja może polecę takie miejsce http://podtopolami.eu
uśka55

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: uśka55 »

Dopóki daliśmy rade opiekowaliśmy się babcią. Łóżko dla niej wypożyczyliśmy w sklepie medycznym takim jak tu https://med-partner.pl/. Niestety teraz babcia jest w domu opieki, nie byłam w stanie pomieścić tego wszystkiego i zapewnić jej odpowiedniej opieki.
miś

Re: Dom seniora - opinie

Post autor: miś »

Dom seniora jest jedynie dla osób, które na to stać. Moja mama jest bardzo schorowaną osobą i potrzebuje stałej opieki. Najlepszy byłby taki dom seniora, ale jej emerytura na to nie wystarczy, a ja nie mam się nawet z czego dołożyć. I tak to jest własnie. Teraz w sklepie https://tanisklepmedyczny.pl/ muszę zrobić dla niej zakupy higieniczne a to też kosztuje.
ODPOWIEDZ