Kurier za granicę

Nie masz pomysłu, gdzie przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
rzeżucha
Posty: 54
Rejestracja: 19 maja 2019, 6:55

Kurier za granicę

Post autor: rzeżucha »

Firma mojego kolegi produkuje wiązki kablowe na potrzeby motoryzacji, telekomunikacji, przemysłu, AGD oraz dla branży medycznej.
Ostatnio bardzo duże zamówienia mają z Niemiec i Anglii, dzięki czemu ich produkcja rozszerza się na większą skalę. Dotychczas korzystali z usług jednej firmy kurierskiej, ale by klienci nie czekali zbyt długo za zamówieniem chcą podpisać umowę z jeszcze inną firmą. Zależy im na tym by firma ta miała możliwość przewozu przedmiotów o większej masie i by nie trzeba było zbyt dużo formalności wypełniać. Możecie polecić taką firmę??
Awatar użytkownika
hanusia
Posty: 48
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:25

Re: Kurier za granicę

Post autor: hanusia »

To w takim przypadku warto wyszukać dobrą firmę kurierską z którą nawiążecie współpracę. Wielu klientów biznesowych korzysta z usług kurierskich regularnie. Dzięki temu podpisując z kurierami stałe umowy i deklarując miesięczną liczbę zamówień mogą liczyć na znacznie niższe ceny. A co za tym idzie, oszczędność ;) Warto wyszukać w necie porównywarkę firm kurierskich i dokonac właściwego wyboru. Najtańsze przesyłki kurierskie zależnie od warunków, oferują różni przewoźnicy.
Awatar użytkownika
Arleta
Posty: 54
Rejestracja: 21 maja 2019, 14:35

Re: Kurier za granicę

Post autor: Arleta »

W przypadku kiedy firm chce korzystać regularnie z usług transportowych, procedura jest trochę inna niż przy osobie fizycznej. Wtedy trzeba dokładnie sprawdzić, jak będzie wyglądała taka współpraca. Zanim podpisze się umowę, koniecznie powinno się ją dokładnie przestudiować, aby na przykład nie narazić się na jakieś ukryte koszty. Poza tym ubezpieczenie, zasady rozliczenia faktur i ewentualnie jakieś rabaty dla firm, to wszystko też jest ważne.
Awatar użytkownika
elwirka
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:37

Re: Kurier za granicę

Post autor: elwirka »

Jest wiele firm kurierskich ale wiadomo nie wszędzie mają własnie w ofercie paczki zagraniczne itd... dlatego warto przejrzeć każdą ofertę, popytać znajomych, w necie poczytać opinie klientów, to bardzo pomaga w podjęciu decyzji która firma jest dobra i uczciwa. Są też mniej znane ale też mają dobrą opinie, nie wiem czy znacie tą firmę https://www.speedpack.com.pl/ ale warto zajrzeć na ich stronę zobaczyć oferty, a u nich cennik jest właśnie stały, nie ma ukrytych kosztów. No ale wiadomo zapakowanie odpowiednio przesyłki ma jednak znaczenie.
Awatar użytkownika
mado
Posty: 149
Rejestracja: 28 cze 2019, 1:07

Re: Kurier za granicę

Post autor: mado »

Teraz to przynajmniej można wybierać wśród kurierów i to jest bardzo dobre, że nie trzeba się do jednego ograniczać. Ja korzystam z Sendit i tutaj też mam wybór kurierów. Działają w kraju i za granicą. Dobre jest to, że wszystko co potrzebne do wysyłki łącznie z kosztami, na ich stronie można sobie sprawdzić. Ja też zawsze nadaję sobie przesyłkę online i jak potrzebuję, to kurier odbiera ją potem z domu. Wygoda na maksa.
Awatar użytkownika
Marioolka
Posty: 75
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:36

Re: Kurier za granicę

Post autor: Marioolka »

Dobrze jak jest dużo firm transportowych, kurierskich, na pewno klient na tym skorzysta:) Teraz już nie ma żadnego problemu żeby wysłać coś za granicę, nawet jeżeli chodzi o rzeczy takie już bardzo niestandardowe. Często też opłaca się nawet nie tyle wysyłać, co sprowadzać specjalistyczne maszyny z zagranicy. Ja miałam ostatnio właśnie taką sytuację, w dobrej cenie znalazłam traktor, który chciałam przewieźć do Polski, sprawa nie wydaje się raczej łatwo. Tu jednak serwis Furgonetka Giełda sporo może pomóc. Można wystawić tu ogłoszenie - zlecenie i na pewno znajdą się firmy, które wiedzą jak transportować maszyny i to nawet z zagranicy.
Awatar użytkownika
waza
Posty: 510
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:28

Re: Kurier za granicę

Post autor: waza »

Jeśli szukalibyście natomiast jakiegoś sprawdzonego kuriera do Rumunii, to polecam Wam zapoznać się z ofertą na stronie https://kurierrumunia.pl/uslugi/. Nadanie paczki w tej firmie kosztuje naprawdę niewiele i można się spodziewać jej dostarczenia już w przeciągu 48 godzin :) Współpraca z tą firmą to czysta przyjemność ;)
ODPOWIEDZ