Podatek za pracę za granicą

Nie masz pomysłu, gdzie przyporządkować swój wpis? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Domasław_83
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:06

Podatek za pracę za granicą

Post autor: Domasław_83 »

Witam serdecznie. Kto z was pracował za granicą? Powiedzcie mi, czy zagraniczne rozliczenia podatkowe to coś, z czym można uporać się samemu? Słyszałem, że wiele osób ma z tym problem, dlatego też pytam. Mimo wszystko chyba najrozsądniej będzie wybrać się do ekspertów od tego rodzaju rozliczeń, prawda? Jakie wy macie doświadczenia?
Awatar użytkownika
waza
Posty: 510
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:28

Re: Podatek za pracę za granicą

Post autor: waza »

A jak udaje Wam się zawsze znaleźć taką pracę za granicą? Korzystacie z pomocy agencji pracy, czy szukacie raczej na własną rękę? Ja ostatnio widziałam na stronie internetowej https://polandworkforce.com/praca-lyon-od-zaraz, że Agencja Pracy Tymczasowej Poland Workforce może pomóc w znalezieniu pracy w Lyon we Francji praktycznie od zaraz ;) Co Wy na to?
Awatar użytkownika
modny
Posty: 191
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:17

Re: Podatek za pracę za granicą

Post autor: modny »

Faktycznie takie sprawy są dość istotne i ja jestem przekonany, że bardzo ważną sprawą jest posiadanie odpowiedniej wiedzy na ten temat. Dlatego mogę od razu każdemu polecić przeczytanie artykułu https://taxology.co/pl/jaki-vat-obowiazuje-w-austrii/ aby wiedzieć jaki VAT obowiązuje w Austrii.
Awatar użytkownika
monka
Posty: 440
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:05

Re: Podatek za pracę za granicą

Post autor: monka »

A czy wiecie że pracując za granicą w Niemczech i mając dziecko na trzymaniu należy wam się też zasiłek rodzinny? Tutaj https://zwrot-podatkow.pl/zasilek-rodzinny-niemcy macie opisane to dokładniej. W tym temacie to może wam ta firma pomóc, warto jak nie wiecie jak to załatwić.
Figieł

Re: Podatek za pracę za granicą

Post autor: Figieł »

No to szukając dobrej oferty pracy za granicą i szukacie ciekawych ofert z dobrymi warunkami płacowymi i też odpowiadających Waszym umiejętnościom zawodowym to tutaj zdecydowanie mogę polecić też z własnych doświadczeń agencję pracy https://hollandcontracting.pl/ w przypadku której można liczyć zarówno na profesjonalizm w podejściu do pracownika, pomoc w zakwaterowaniu i praca która daje satysfakcję.
Mądrala

Re: Podatek za pracę za granicą

Post autor: Mądrala »

Z całą pewnością każdy kto pracował za granicą to jak najbardziej również powinien wiedzieć, że ma możliwość odzyskania nadpłaconego podatku. Mimo wszystko mnie najbardziej interesuje kwestia tego jak zmienią się podatki u nas w kraju w 2022 roku. Myślę, że doskonale tą sprawę opisano na stronie http://www.secus.pl/zmiany-podatkowe-w- ... -nas-czeka i oczywiście na pewno warto jest się z tym materiałem zapoznać. Tym bardziej, że tak naprawdę zmiany podatkowe w końcu będą dotyczyły każdego z nas.
ODPOWIEDZ