Jak pozbyć się trądziku?

Szukasz najlepszego kremu do twarzy? Możesz polecić dobry lakier do paznokci albo salon kosmetyczny? Napisz, Twoja opinia jest ważna!
Agneshka1998

Jak pozbyć się trądziku?

Post autor: Agneshka1998 »

Witam!
Dziewczyny, szukam dobrego lekarstwa na trądzik. Mam bardzo problematyczną skórę. Próbowałem robić testy, czyścić jedzenie i używać różnych środków, ale nic nie pomaga. Mam dużo pryszczy. Zdarza się, że jakiś pryszcz pojawia się przed ważnym dniem, kiedy musisz wyglądać idealnie. Jestem już zmęczony ciągłym używaniem tonalu i próbami ukrywania wszystkiego. Zajmuję się konsekwencjami, a nie przyczyną.
Czasami znajduję jakieś lekarstwo i na chwilę się poprawia, a potem znowu. Już tym bardzo zmęczony..
Podziel się swoją historią, jeśli wiesz, co można zrobić.

avon-catalogi.pl
Paulina

Re: Jak pozbyć się trądziku?

Post autor: Paulina »

Też mam problem z trądzikiem, który, mimo że występuje co jakiś czas, to i tak stwarza wiele problemów. Do tego dochodzą wągry, których nie jestem w stanie pozbyć się na stałe. Pojawiają się notorycznie i trudno jest mi dokładnie oczyścić skórę. Próbowałam różnych metod ich usunięcia, ale to na nic, efekty są tylko chwilowe, a problem powraca. Stosowałam metody takie jak tu https://housebeauty.pl/usuwanie-wagrow- ... ria/b_ctsq, niestety jednak i one mnie zawiodły. Mechaniczne sposoby oczyszczania skóry nie są dla mnie, bo tylko pogarszają zaczerwienienia i powodują powstawanie blizn. Z kolei silnie oczyszczające produkty drażnią miejsca, na których występują stany zapalne. Koło się zamyka. Kompletnie nie wiem, co mam robić i jak podejść do tematu. Mam zaufanego dermatologa, który twierdzi, że to wina hormonów i nic nie da się z tym zrobić. No chyba, że będę chciała brać tabletki, ale w moim przypadku odradził, ze względu na inne problemy zdrowotne. Dlatego mogę polegać jedynie na środkach doraźnych i łagodzeniu objawów za pomocą kosmetyków lub maści leczniczych.

Słyszałam, że retinol może być stosowany w przypadku cery trądzikowej, ale jeszcze się nie odważyłam, aby go spróbować. Mam obawę, że jako silna substancja, zaraz pogorszy kondycję i wygląd mojej skóry, a wtedy to nawet dermatolog mi nie pomoże. Czy któraś z Was miała podobne problemy i stosowała retinol? Czy pomaga na usuwanie wągrów i jak wyglądała Wasza cera? No i przede wszystkim jak stosowałyście, tzn. w jakich stężeniach.
laura5

Re: Jak pozbyć się trądziku?

Post autor: laura5 »

Medycyna estetyczna to dziedzina, która zyskuje na popularności, dzięki innowacyjnym i bezpiecznym metodami poprawy wyglądu. Polecam artykuł o niej na stronie https://codziennypoznan.pl/artykul/2022 ... -na-dzien/ .
ODPOWIEDZ