Malujecie się na co dzień?

Szukasz najlepszego kremu do twarzy? Możesz polecić dobry lakier do paznokci albo salon kosmetyczny? Napisz, Twoja opinia jest ważna!
Awatar użytkownika
Dargomira83
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2022, 4:53

Malujecie się na co dzień?

Post autor: Dargomira83 »

Kobietki, czy malujecie się na co dzień? Ja do niedawna używałam na co dzień właściwie tylko tuszu do rzęs, natomiast zmieniłam ostatnio pracę i tutaj makijaż jest jednak wymagany. Zamówiłam sobie kilka podstawowych kosmetyków z https://bffmakeup.pl i mogę powiedzieć Wam, że są naprawdę świetnej jakości. Jestem bardzo zadowolona, świetnie kryjący podkład.
MilenaSowa

Re: Malujecie się na co dzień?

Post autor: MilenaSowa »

Tak, maluję się codziennie z tym, że staram się, aby był to makijaż delikatny, naturalny i niewidoczny, w skrócie: makeup no makeup. Rzadko używam podkładu, czasem kremu bb, bo moja cera jest w bardzo dobrej kondycji (zapewne zawdzięczam to dość złożonej procedurze codziennej pielęgnacji). Mój makijaż na co dzień to tylko tusz do rzęs, delikatny beżowy cień, pomadka i czasem jakiś kolorowy akcent. Za to w makijażu wieczorowym to prawdziwe szaleństwo. Najczęściej robię takie coś jak tutaj https://boskamatka.pl/makijaz-wieczorow ... cal/b_oiaq. W makijażu na jakieś fajne okazje chętniej sięgam po żywsze kolory. Moje ulubione pigmenty i cienie brokatowe mają odcienie różu, wiśniowej czerwieni i złota. Mega się prezentują nawet w sztucznym świetle. Czasem kusi mnie, żeby w makijażu dziennym również nieco zaszaleć, ale potem zaczynam obliczać, ile czasu to wszystko zajmuje. To jest właśnie etap, w którym mi się odechciewa.

Może i na co dzień malowałabym się bardziej, ale mam kilka myśli w głowie, które mnie zniechęcają. Przede wszystkim nie lubię uczucia ciężkości, a duża ilość kosmetyków na twarzy tworzy właśnie takie wrażenie. Po drugie szkoda mi czasu, wolę się wyspać, niż poświęcać godzinę na makijaż. Po trzecie, takie ciągłe "atakowanie" skóry to chyba najlepszy pomysł na pogorszenie się jej kondycji (zwłaszcza w przypadku cery tłustej). Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw doszłam do wniosku, że nie warto. I trochę się dziwię, że ktokolwiek ma ochotę na tak wielkie poświęcenie, bo w sumie nie makijaż jest w życiu codziennym najważniejszy. No chyba, że komuś w tym bardzo wygodnie ;)
Żańcia

Re: Malujecie się na co dzień?

Post autor: Żańcia »

Ja tak, bo pracuję z klientem więc lepiej i pewniej się czuję gdy mam makijaż. Trochę podkładu, tuszu do rzęs i heja do roboty. Teraz kupiłam też paletkę do konturowania twarzy Eveline (Nazywa się Wonder Match) i jak mam dłuższą chwilę to dopieszczam makijaż, bo po konturowaniu twarz wygląda chudziej
anielaaa

Re: Malujecie się na co dzień?

Post autor: anielaaa »

Na co dzień raczej się nie maluję albo robię sobie naprawdę delikatny make-up. Za to jak jest jakaś okazja typu wyjście na randkę czy imprezę to stawiam na mocny makijaż oczu. Dobrze się czuję w takim wydaniu, nauczyłam się paru trików jak optycznie powiększyć oczy, które są największym atutem mojej urody.
ODPOWIEDZ