naturalne mydła - jakie?

Szukasz najlepszego kremu do twarzy? Możesz polecić dobry lakier do paznokci albo salon kosmetyczny? Napisz, Twoja opinia jest ważna!
Awatar użytkownika
bojana1971
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2022, 20:35

naturalne mydła - jakie?

Post autor: bojana1971 »

Cześć, kupujecie może jakieś naturalne mydła? Podejrzewam, ze część z was tak, bo dosłownie jest ich od groma. Mnie na przykład zainteresowało mydło siarkowe z uwagi na to, że pozwala walczyć z trądzikiem, a to właśnie jest mój główny problem. Jeszcze go nie próbowałam, bo chciałabym najpierw może poznać wasze opinie. Chcecie opowiedzieć o efektach?:)
Awatar użytkownika
papier
Posty: 98
Rejestracja: 06 paź 2019, 0:31

Re: naturalne mydła - jakie?

Post autor: papier »

Od jakiegoś czasu staram się kupować tylko naturalne kosmetyki, dotyczy to także mydeł do rąk. W dobrych drogeriach czy aptekach można kupić mydło pielęgnacyjne z Herbapol Polana, w płynie. Bardzo delikatnie ale i dokładnie myje, nie wysusza przy tym skóry a pielęgnuje. Pozostawia na dłoniach bardzo przyjemny zapach, dobrze się pieni. Myślę, że też będziecie z niego zadowoleni jak przetestujecie. W bardzo dobrej cenie można zamówić online w sklepie własnym marki.
Ania K.

Re: naturalne mydła - jakie?

Post autor: Ania K. »

Wiesz co, jak dla mnie to, że mydło jest naturalne, niekoniecznie oznacza, że będzie dobre dla skóry. Mam za sobą wiele testów i czasem wychodziło, że marka naturalnych mydeł w ogóle się nie sprawdzała. Nie wiem, czy to kwestia samej bazy, czy może dodatków. Za to chętnie sięgam po mydła glicerynowe, bo moim zdaniem są bardzo niedoceniane. Tutaj masz fajnie wyjaśnione dlaczego: https://naturalniezpolski.pl/mydlo-glic ... je-zrobic/, natomiast chętnie podzielę się z Tobą moim doświadczeniem w tej kwestii.

Otóż swoją przygodę z mydłami (zamiast innych produktów do mycia skóry) zaczęłam, gdy na mojej skórze zaczęła pojawiać się charakterystyczna wysypka. Wiedziałam, że to alergia kontaktowa, bo już kiedyś miałam z nią do czynienia. Wtedy musiałam wyeliminować z pielęgnacji właściwie wszystko: kremy, balsamy, olejki, żele itp. Do mycia zaczęłam stosować zwykłe szare mydło, ale nie drogeryjne, tylko rzeczywiście oparte na starej recepturze. Krok po kroku zmieniałam produkty i trafiłam na mydełka glicerynowe u mojej koleżanki, która z ogromnym zaangażowaniem je robiła. To była jej pasja. Dała mi jedno takie mydełko (chyba było z płatkami róży i lawendą). Ku mojemu zdziwieniu sprawdziło się najlepiej ze wszystkich. Alergia wynikała co prawda ze stosowania mydła w płynie, jednak nie powróciłam do stosowania żelów. Pozostałam przy mydełkach i obecnie przymierzam się, żeby zacząć robić je sama. Widziałam, że bez problemu można kupić bazę mydlaną, a dodatki znajdę w ogrodzie. Także polecam Ci właśnie mydełka glicerynowe :)
zochaa

Re: naturalne mydła - jakie?

Post autor: zochaa »

No ja też uważam, że jak kupować to mydło ekologiczne . Słyszałam, że bardzo dobre mydła również można znaleźć u firmy 4 Szpaki. Kojarzycie? Ogólnie z tego co ja już zauważyłam, to bardzo obszerny mają wybór - co na pewno jest plusem.

hatsan mod 55 review
ODPOWIEDZ